Fundacja Iskierka i Benjamin Moore wspólnie dla dzieci

Fundacja Iskierka i Benjamin Moore wspólnie dla dzieci

Fundacja Iskierka i Benjamin Moore wspólnie dla dzieci

10.08.2021

WSPÓLNIE DLA DZIECI

Czy jest na świecie coś piękniejszego niż uśmiech dziecka? Uważamy, że nie. Takiego samego zdania jest Fundacja ISKIERKA, która już od lat, każdego dnia stara się wywołać uśmiech na twarzach swoich podopiecznych.

Pomimo trwającej pandemii po raz kolejny podjęli działania, które mają poprawić warunki hospitalizacji oraz diagnostyki dzieci z chorobami nowotworowymi. Jesteśmy wdzięczni, że możemy być częścią tych działań.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

Fundacja ISKIERKA remont IV piętra GCZD w Katowicach zaczęła już kilka lat temu. Na tym poziomie znajdują się dwa oddziały: Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii (ostatni remont w 2014 roku) oraz Neurochirurgii Dziecięcej (ostatni remont w 2012 roku). Do wymalowania całego piętra użyto farb marki Benjamin Moore.

Marian Kreis, Dyrektor GCZD w Katowicach: „Fundacja ISKIERKA i jej partnerzy od wielu lat znacząco wspierają nasz szpital i leczących się tu pacjentów. Remont Oddziału Onkologii Hematologii i Chemioterapii oraz Oddziału Neurochirurgii to kolejna ważna i potrzebna pomoc dla GCZD. Tym bardziej cenna, że tak szerokie prace remontowe udało się przeprowadzić w trudnym czasie pandemii. Wielkie słowa podziękowania i uznania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili.”

Oddział Onkologii Hematologii i Chemioterapii

Na oddziale Onkologii Hematologii i Chemioterapii prace modernizacyjne poprawiające funkcjonalność rozpoczęły się już w 2019 roku i obejmowały:

 • zaadaptowanie nowej, większej i bardziej funkcjonalnej kuchni dla rodziców w dawnym pokój psychologa
  ·tworzenie nowego gabinetu USG w dawniej kuchni dla rodziców
  · pokój rehabilitacji w dawnym gabinecie USG
  · świetlica - powiększenie przestrzeni (dotychczas jedną część zajmowała sala rehabilitacyjna)
  · reorganizacja nowego pomieszczenia na sprzęt medyczny oraz magazyn łóżek i pościeli
  · nowy pokój psychologa i aneks pielęgniarski – w miejscu dawniej pracowni przygotowywania cytostatyków i pomieszczenia na sprzęt medyczny
  · doposażono nową salę pobytu dziennego z łazienkę przystosowaną dla niepełnosprawnych
  · poszerzono apteczkę oddziałową
  · zmodernizowano punkt wydawania wypisów i rozmów z rodzicami
  · odmalowane zostały gabinety i dyżurki lekarskie i korytarz zewnętrzny

Sale pacjentów oraz korytarze na Oddziale Onkologii Hematologii i Chemioterapii będą malowane (wg. nowego projektu graficznego autorstwa Aleksandry Kalety-Żmudy z Fundacji ISKIERKA) po wymianie drzwi oraz położeniu wykładzin w najbliższych miesiącach, w zależności od możliwości wynikających z ograniczeń covidowych.

Dr n. med. Agnieszka Mizia-Malarz, Kierownik Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii:
„Dzięki remontowi nasi pacjenci mogą korzystać z nowej sali rehabilitacyjnej i większej świetlicy, a ich opiekunowie z przestronnej kuchni. Pobyt na oddziale będzie teraz wygodniejszy. To ważne, bo dzieci onkologiczne spędzają w szpitalu często wiele tygodni. Większy komfort hospitalizacji pozwala łatwiej znieść ten czas i niewątpliwie ma znaczenie dla efektywności terapii.”

Neurochirurgia dziecięca w Katowicach

Drugie skrzydło IV piętra w GZCD również dotknął kolorowy pędzel Fundacji Iskierka. Po raz kolejny Fundacja nie ograniczyła się do prac malarskich.

ETAPY PRACY NA NEUROCHIRURGII DZIECIĘCEJ:
• zmodernizowano salę dla pacjentów z pełnym węzłem sanitarnym
• wyremontowano łazienkę dla pacjentów
• zorganizowano apteczkę dla Oddziału Neurochirurgii w miejscu dawnego korytarza
• udało się również zmodernizować pomieszczenie socjalne dla pielęgniarek Oddziału Neurochirurgii
• wyremontowano łazienkę przystosowaną dla niepełnosprawnych
• doposażono gabinety lekarskie

Prof. dr. hab. n. med. Marek Mandera, Kierownik Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej: „Efekty prac i zmiany na oddziale są spektakularne. Odremontowana sala chorych bardziej przypomina pokój w domu niż w szpitalu, na całym oddziale jest ładniej, bardziej kolorowo. Wszystko to poprawia jakość pobytu w szpitalu i pomaga w skutecznym leczeniu.”

Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach

Zakład Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzięki projektowi i działaniom Fundacji ISKIERKA mali pacjenci przyjeżdżający na radioterapię otrzymali swój mały azyl w postaci poczekalni o nazwie  „Świat Dziecka”.

Powstanie pomieszczenia przeznaczonego dla dzieci, które znajdując się blisko gabinetów lekarskich, zapewni im lepszy komfort oczekiwania, zmniejszy stres i dodatkowo podniesie bezpieczeństwo w Zakładzie Radioterapii, który jest obecnie największą i najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce.

Dr hab. n. med. Tomasz Rutkowski, Kierownik Zakładu Radioterapii, Zastępca dyrektora ds. naukowych Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach: „Dziękujemy Iskierce za pomoc i inspirację. Dzięki współpracy z Fundacją udało się stworzyć nowe, przestronne i kolorowe zaplecze, w którym nasi najmłodsi pacjenci będą oczekiwać na leczenie promieniami. Mamy nadzieję, że dzięki temu pozostanie w nich „iskierka” dobrych wspomnień, a czas ten spędzą bezpiecznie i miło w otoczeniu najbliższych”. 

Fundacja Iskierka i Benjamin Moore

Farby koncernu Benjamin Moore są związane z Fundacją ISKIERKA od dawna. Jesteśmy niezmiennie dumni, że możemy być częścią projektów realizowanych przed Fundację. Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Czernickiej-Siweckiej za koordynację działań Fundacji, Pani Aleksandrze Kalecie – Żmudzie autorce projektów tych wszystkich wyjątkowych "dzieł sztuki" oraz wszystkim pracownikom Fundacji.

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram