Outdoor Game Changer - Element Guard U763

Outdoor Game Changer - Element Guard U763

Outdoor Game Changer - Element Guard U763

12.04.2023

60 MINUT…”

Benjamin Moore & Co. prezentuje „Gone in SIXTY MINUTES” z Element GUARD w roli głównej.

Co prawda, w tej chwili jeszcze nie jesteśmy tak szybcy, jak Angelina Jolie i Nicolas Cage w filmie „Gone in SIXTY SECONDS”, jednak wyeliminowanie ryzyka zmycia farby elewacyjnej przez deszcz po 60 minutach* to równie imponujący wynik.

Element GUARD rozwiązuje powszechny problem malowania w warunkach potencjalnego zagrożenia wczesnymi opadami atmosferycznymi.

Wszystko zaczyna się od…chmury

Opady atmosferyczne to nie tylko jeden z głównych czynników atmosferycznych negatywnie oddziaływujących na budynki. Do tej pory była to także zmora każdego wykonawcy, który po zakończeniu prac malarskich na świeżym powietrzu do końca dnia z niepokojem śledził prognozy pogody w obawie o zmycie farby ze ściany.

Z Element GUARD widok deszczowych chmur nie jest już powodem do paniki wśród wykonawców, pod jednym warunkiem, że upłynie co najmniej 60 minut od ostatniego pociągnięcia wałkiem.

O jeden stres mniej… SPOKÓJ NA LATA i zimy

Nowa farba elewacyjna Element GUARD™ Exterior Flat Finish U763 marki Benjamin Moore staje się odporna na deszcz, gdy zostanie naniesiona na podłoże minimum 60 minut* przed spodziewanym deszczem.

Farba zapewnia doskonałą trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, szczególnie wilgoci, w tym na strumienie wody niesionych silnym wiatrem. Element GUARD przeszedł najbardziej wymagającą próbę - tzw. Wind Driven Rain Test.

Wykończenie wykazuje wysoką hydrofobowość (bardzo niską nasiąkliwość), paroprzepuszczalność, elastyczność oraz doskonałą trwałość koloru.

Produkt skutecznie chroni elewacje przed wahaniami temperatury, oddziaływaniem promieniowania UV, soli mineralnych, środowiska alkalicznego, zanieczyszczeń powietrza (pyłów i sadzy) oraz rozwojem mikroorganizmów.

Farba wydłuża sezon prac elewacyjnych, ponieważ może być aplikowana przy minimalnej temperaturze podłoża + 1.7°C.

Niemożliwe do skopiowania…

Farba elewacyjna Element GUARD dostępna w pełnej gamie odcieni marki Benjamin Moore, produkowana jest z wykorzystaniem opatentowanej GENNEX Color Technology, która stanowi swego rodzaju kolorystyczny hologram marki. Jego podstawą jest użycie kolorantów i żywic opracowywanych przez Benjamin Moore & Co. jedynie na własne potrzeby.

* podany przedział czasowy znajduje zastosowanie w przypadku malowania podłoży takich jak gruntowane lub malowane wcześniej tynki mineralne oraz drewno w temperaturze +25°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W tych samych warunkach, w przypadku podłoży niechłonnych jak siding winylowy, przedział czasowy musi ulec znacznemu wydłużeniu. UWAGA: w wymienionych powyżej warunkach, warstwa malarska po 60 minutach od aplikacji jest odporna na przelotne opady deszczu. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne  uszkodzenie wymalowania (np. częściowe zmycie, powstanie plam i przebarwień lub pęcherzy) na skutek oddziaływania ulewnego deszczu, szczególnie długotrwałego.

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram