Pierwszy Dystrybutor marki Benjamin Moore w Niemczech!

Pierwszy Dystrybutor marki Benjamin Moore w Niemczech!

Pierwszy Dystrybutor marki Benjamin Moore w Niemczech!

28.06.2019
28 czerwca 2019

Farby legendarnej marki Benjamin Moore dostępne w NIEMCZECH. 

Z dumą prezentujemy oficjalnie naszego pierwszego Autoryzowanego Partnera Biznesowego w Niemczech – firmę “M.Wellbrock Malerwerkstatt-Decke-Wand-Boden & Fassade GmbH” zlokalizowaną w Drochtersen, gdzie właśnie otwarty został showroom i sklep on-line. 

W ramach rozwoju, firma BM Polska rozszerza swoją działalność za zachodnią granicę. To pierwszy punkt sprzedaży na mapie Niemiec.

Właściciel, Mirko Wellbrock, to doświadczony i profesjonalny malarz, który prowadzi biznes od blisko 30 lat.

Co myśli o amerykańskiej marce? 

“Benjamin Moore produkuje najlepsze farby w oparciu o opatentowane, najnowsze technologie i oferuje niesłychanie bogaty wybór odcieni z najbardziej atrakcyjnych palet kolorów. Jakość Benjamin Moore nadaje  każdej przestrzeni i każdej powierzchni niepowtarzalny wygląd”.

Ekskluzywna marka zmienia reguły… 

Teraz Klienci z Niemiec mogą zamówić najbardziej prestiżowe, ekskluzywne farby dostępne na tym jeszcze dziewiczym dla nas rynku. 

W showroomie czekają na nich wszystkie narzędzia niezbędne do projektowania kolorystycznego, włącznie z podświetlanym ekspozytorem prezentującym najpopularniejsze kolekcje kolorów z wymiennymi chipsami, które Klienci mogą zabrać, aby sprawdzić dany odcień w specyficznych, domowych warunkach oświetlenia. Nad wszystkim króluje logotyp marki Benjamin Moore, a ściany salonu ozdobiły zdjęcia historyczne.

Najwyższy czas, aby w niemieckich domach na dobre zagościły kolory. 

“Doskonale wiedzieliśmy, że Niemcy kochają własne marki, jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaobserwowaliśmy pewne zmiany i wzmożone zainteresowanie kolorystyką marki Benjamin Moore. Do Polski każdego tygodnia trafiają zapytania dotyczące tej wyjątkowej marki, zarówno od znanych designerów, którzy realizują swoje projekty na całym świecie, także na rynku niemieckim, jak również od Klientów indywidualnych. Media społecznościowe stanową obecnie niesłychanie ważną rolą w promocji i budowaniu rozpoznawalności marki. Gdy pytaliśmy Klientów skąd znają markę Benjamin Moore, gdzie spotkali się z nią po raz pierwszy, zazwyczaj słyszeliśmy jedną odpowiedź – widzieliśmy na Pinterest, Facebook lub Instagram. Niektórzy wspominali również, że polecili im znajomi podróżujący do USA” – wyjaśnia Jerzy Bylica, Członek BM Polska Sp. z o. o.

“Jesteśmy zadowoleni, że właśnie otworzyliśmy pierwszego Dystrybutora w Niemczech i mamy nadzieję, że będzie to dla nas ogromne doświadczenie i razem osiągniemy sukces. Specyfika niemieckiego rynku odbiega od specyfiki rodzimego, ale w Niemczech widzimy ogromny potencjał i z pewnością wykorzystamy go. Naturalnie jesteśmy świadomi,  jak głosi słynne przysłowie, że nie od razu Rzym zbudowano” – dodaje Marek Waśniewski, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży BM Polska Sp. z o. o. 

Od jednoosobowej działalności do kilkudziesięcioosobowej firmy... 

Mirko Wellbrock rozpoczął swoją karierę w biznesie blisko 30 lat temu. Ukończył jedną z renomowanych szkół technicznych w Fulda z tytułem technika farb i lakierów ze specjalizacją w zakresie doboru kolorów, projektowania i konserwacji zabytków.

To co Mirko najbardziej lubił w swojej pracy to interakcja z ludźmi i pomoc Klientom. Właśnie dlatego od początku myślał o własnym biznesie. Pracując na stanowisku managera projektu w dużej firmie malarskiej zdobył odpowiednią wiedzę, w tym niezbędne doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

Marzenia się spełniają, nie tylko w Ameryce… 

W 1996 roku Mirko Wellbrock wraz z żoną założył upragnioną firmę w Drochtersen (miasteczko w Dolnej Saksonii, powiecie Stade). Początkowo pracował sam ale wraz z szybko wzrastającą liczbą zleceń zatrudnił pierwszego pracownika, a już w 1999 roku otworzył filię firmy w Heiligenhafen.

Przełomowy okazał się jednak rok 2003, w którym właściciel przejął inną firmę z branży. Dzisiaj “M.Wellbrock Malerwerkstatt-Decke-Wand-Boden & Fassade GmbH” obsługuje rejon Hamburga oraz okoliczne stany federalne, a zlecenia napływają także z południa Francji oraz z Danii. 

“Od ponad 20 lat rozwijam własną firmę i największą wartością poza Klientami jest stworzony przeze mnie kompetentny zespół pracowników. To oni każdego dnia pracują z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, by dążyć do głównego celu – dawać satysfakcję Klientom. Jestem z tego dumny i postawa ta motywuje mnie do ciągłego rozwoju, otwartości na trendy i innowacje. Jestem pewien, że przyszłość projektowania wnętrz należy do pełnej palety kolorów i marki Benjamin Moore. Nadszedł czas na zmianę reguł na naszym rynku…” – z uśmiecham na twarzy wyjaśnia Mirko Wellbrock. 

Nie ma jak rodzina…

W nowym biznesie, szczególnie w zakresie promocji marki Benjamin Moore, nieocenioną pomoc dla Mirko stanowi córka Johanna (na zdjęciu powyżej podczas praktycznego szkolenia w Warszawie). 

Ostatnio ukończyła praktyki w charakterze handlowca ze specjalizacją handlu zagranicznego. Wybór ten okazał się niesłychanie przydatny w nowej strategii firmy ojca.

Johanna odpowiada za promocję marki Benjamin Moore w Niemczech. Przykłada szczególną wagę do działań w social media i nieustannie poszukuje nowych pomysłów w zakresie designu oraz reklamy online.    

On-line & off-line in one 

Skuteczne połączenie sprzedaży on-line ze stacjonarnym salonem (off-line) stanowi jedno z najważniejszych założeń w strategii firmy “M.Wellbrock Malerwerkstatt-Decke-Wand-Boden & Fassade GmbH”. 

Punkt sprzedaży w Drochtersen zapewnia kompleksową obsługę Klientów, co oznacza, że dysponuje ofertą farb i emalii w pełnej gamie kolorów. Showroom wyposażony został w niezbędne urządzenia służące do barwienia w innowacyjnym, ekologicznym systemie GENNEX Platform.

Poza tym firma Mirko świadczy profesjonalne usługi malarskie zgodnie z zasadą – najlepszy produkt i najlepsze wykonawstwo stanowią receptę na sukces. 

“Właściciel został doskonale przeszkolony biorąc udział w jednotygodniowym szkoleniu zorganizowanym pod koniec 2018 r. przez koncern Benjamin Moore & Co. w USA oraz kilka miesięcy temu w trzydniowym, międzynarodowym szkoleniu w Warszawie w Polsce. To kluczowy element pokazać Naszym Partnerom Biznesowym, jak wyjątkowa jest marka Benjamin Moore. Dlaczego produkujemy farby w absolutnie niepowtarzalnych recepturach i dlaczego oferowane kolory są najbardziej atrakcyjne i niemożliwe do skopiowania przez innych producentów farb? Odpowiedź jest jedna – produkujemy własne żywice i koloranty, jako dwa główne składniki farb. To właśnie dlatego oferujemy najdoskonalsze produkty zapewniające najlepsze parametry techniczne i najbardziej wyszukaną, elegancką paletę kolorów chronioną hologramem Authentic Color. Mirko poznał wszystkie te zależności i podjął najlepszą decyzję rozpoczynając sprzedaż produktów marki Benjamin Moore w Niemczech. Naturalnie jako zawodowy malarz, podobnie jak kierowca wyścigowy, wcześniej osobiście sprawdził ich jakość w praktyce 😉 – wyjaśnia Artur Nowak, Dyrektor Operacyjny w BM Polska. 


 

ZAPRASZAMY DO SHOWROOMU:


M. Wellbrock Malerwerkstatt Decke-Wand-Boden & Fassade  GmbH

Sietwender Strasse 39

21706 Drochtersen

Tel: 04143 910105

Fax: 04143 910106


e-mail: info@benjamin-moore.de

www.benjamin-moore.de  (sklep on-line)

www.verschoener-dein-haus.de  

Kliknij i dołącz do grona Fanów!  

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram