Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

28.06.2018
GENNEX® Platform Technology. Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore. 
Marzeniem każdego producenta farb jest tworzenie wyjątkowych produktów, nie mających odpowiedników na rynku. Jak wyjść poza konkurencję i wypłynąć na tzw. „błękitny ocean”? 
Jak to robi „Amerykańska Legenda”?
Produkuje własne żywice i koloranty do farb i łączy je w jednej, rewolucyjnej technologii.
W efekcie powstają farby wyznaczające nowe kategorie w branży.
Do odważnych świat należy…
Od 1883 roku Benjamin Moore wytycza nowe kierunki rozwoju. Już pierwszy produkt – farba wapienna MURESCO szybko stała się hitem sprzedażowym. 
Wraz z rozwojem inżynierii chemicznej, w ciągu kolejnych dekad nastąpił ogromny postęp technologiczny, a Klienci marki otrzymali farby o nieporównanie doskonalszych właściwościach oraz niespotykanej wcześniej palecie kolorów.
Nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i wytyczanie kierunków rozwoju w branży stanowi dla amerykańskiego producenta ogromne wyzwanie.
GENNEX® COLOR TECHNOLOGY i hologram Authentic Color.  
Własna produkcja dwóch najważniejszych komponentów farb, czyli spoiw i kolorantów, pozwala na wprowadzanie nowych kategorii produktów. 
Tak powstały farby: ceramiczna Regal® (nie tylko z nazwy, ponieważ posiada w swoim składzie specjalne preparowane i powlekane szklane kuleczki), Aura® przenosząca jakość farb akrylowych w nowy wymiar koloru „3D” (po raz pierwszy pokazany został prawdziwy odcień na ścianie), pionierska technologia „ZERO LZO” i bezemisyjne farby Natura®, czy linia farb SCUFF-X® odpornych na czarne ślady pozostawiane przez walizki, torby i plastikowe części krzeseł.
Rewolucyjna, opatentowana technologia GENNEX® COLOR TECHNOLOGY łączy żywice z kolorantami. Gwarantuje to niespotykaną trwałość oraz wyjątkowe kolory farb marki Benjamin Moore chronione hologramem "Authentic Color".  
Niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor…
 
Aby temu zapobiec wyeliminowaliśmy je z naszych receptur. 
Większość producentów farb korzysta z ogólnie dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów, w których składzie znajduje się szereg niekorzystnych substancji chemicznych. Ich obecność umożliwia łatwiejsze połączenie pigmentów z farbami różnych wytwórców.
Benjamin Moore produkuje koloranty GENNEX® opracowane do użycia jedynie z własnymi produktami. Dlatego wykluczył wszelkie szkodliwe związki mogące osłabiać farbę.
Ponadto GENNEX® bazuje na technologii „ZERO LZO”, dzięki której receptury są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze. 
Ultra wytrzymałe
Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów zarówno we wnętrzach, jak i w ekstremalnych zewnętrznych warunkach klimatycznych. 
Co to oznacza? Odcienie, które wybiera Klient, pozostają niezmienne w czasie, a ewentualna decyzja o przemalowaniu ścian podejmowana jest jedynie z chęci zmiany koloru, np. pod wpływem aktualnych trendów kolorystycznych.
Technologia GENNEX® zapewnia wyjątkową trwałość barw w pełnym zakresie kolorów.
 
Odpowiedzialność ekologiczna.
Benjamin Moore to pierwsza marka w USA, która już w roku 2006 wdrożyła innowacyjny, ekologiczny system barwienia „ZERO LZO”.
Bazuje on kolorantach i farbach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych (rozpuszczalnikach).
W efekcie farby zachowują obietnicę „Zero LZO” niezależnie od nasycenia odcienia (od bieli do czerni).
Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących uniwersalne koloranty, nie jest możliwe uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.
Produkty marki Benjamin Moore spełniają, a najczęściej znacznie przewyższają najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe.
Linia farb NATURA® uzyskała prestiżowy certyfikat przyznany przez „Asthma and Allergy Foundation of America”, predysponujący ją do stosowania we wnętrzach, w których przebywają wrażliwi astmatycy i alergicy. 

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram