Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore

28.06.2018
GENNEX® Platform Technology. Źródło doskonałości farb marki Benjamin Moore. 
Marzeniem każdego producenta farb jest tworzenie wyjątkowych produktów, nie mających odpowiedników na rynku. Jak wyjść poza konkurencję i wypłynąć na tzw. „błękitny ocean”? 
Jak to robi „Amerykańska Legenda”?
Produkuje własne żywice i koloranty do farb i łączy je w jednej, rewolucyjnej technologii.
W efekcie powstają farby wyznaczające nowe kategorie w branży.
Do odważnych świat należy…
Od 1883 roku Benjamin Moore wytycza nowe kierunki rozwoju. Już pierwszy produkt – farba wapienna MURESCO szybko stała się hitem sprzedażowym. 
Wraz z rozwojem inżynierii chemicznej, w ciągu kolejnych dekad nastąpił ogromny postęp technologiczny, a Klienci marki otrzymali farby o nieporównanie doskonalszych właściwościach oraz niespotykanej wcześniej palecie kolorów.
Nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań i wytyczanie kierunków rozwoju w branży stanowi dla amerykańskiego producenta ogromne wyzwanie.
GENNEX® COLOR TECHNOLOGY i hologram Authentic Color.  
Własna produkcja dwóch najważniejszych komponentów farb, czyli spoiw i kolorantów, pozwala na wprowadzanie nowych kategorii produktów. 
Tak powstały farby: ceramiczna Regal® (nie tylko z nazwy, ponieważ posiada w swoim składzie specjalne preparowane i powlekane szklane kuleczki), Aura® przenosząca jakość farb akrylowych w nowy wymiar koloru „3D” (po raz pierwszy pokazany został prawdziwy odcień na ścianie), pionierska technologia „ZERO LZO” i bezemisyjne farby Natura®, czy linia farb SCUFF-X® odpornych na czarne ślady pozostawiane przez walizki, torby i plastikowe części krzeseł.
Rewolucyjna, opatentowana technologia GENNEX® COLOR TECHNOLOGY łączy żywice z kolorantami. Gwarantuje to niespotykaną trwałość oraz wyjątkowe kolory farb marki Benjamin Moore chronione hologramem "Authentic Color".  
Niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor…
 
Aby temu zapobiec wyeliminowaliśmy je z naszych receptur. 
Większość producentów farb korzysta z ogólnie dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów, w których składzie znajduje się szereg niekorzystnych substancji chemicznych. Ich obecność umożliwia łatwiejsze połączenie pigmentów z farbami różnych wytwórców.
Benjamin Moore produkuje koloranty GENNEX® opracowane do użycia jedynie z własnymi produktami. Dlatego wykluczył wszelkie szkodliwe związki mogące osłabiać farbę.
Ponadto GENNEX® bazuje na technologii „ZERO LZO”, dzięki której receptury są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze. 
Ultra wytrzymałe
Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów zarówno we wnętrzach, jak i w ekstremalnych zewnętrznych warunkach klimatycznych. 
Co to oznacza? Odcienie, które wybiera Klient, pozostają niezmienne w czasie, a ewentualna decyzja o przemalowaniu ścian podejmowana jest jedynie z chęci zmiany koloru, np. pod wpływem aktualnych trendów kolorystycznych.
Technologia GENNEX® zapewnia wyjątkową trwałość barw w pełnym zakresie kolorów.
 
Odpowiedzialność ekologiczna.
Benjamin Moore to pierwsza marka w USA, która już w roku 2006 wdrożyła innowacyjny, ekologiczny system barwienia „ZERO LZO”.
Bazuje on kolorantach i farbach wolnych od szkodliwych lotnych związków organicznych (rozpuszczalnikach).
W efekcie farby zachowują obietnicę „Zero LZO” niezależnie od nasycenia odcienia (od bieli do czerni).
Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących uniwersalne koloranty, nie jest możliwe uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.
Produkty marki Benjamin Moore spełniają, a najczęściej znacznie przewyższają najbardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe.
Linia farb NATURA® uzyskała prestiżowy certyfikat przyznany przez „Asthma and Allergy Foundation of America”, predysponujący ją do stosowania we wnętrzach, w których przebywają wrażliwi astmatycy i alergicy. 

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram