"Boskie Wnętrza" według Candice Olson

"Boskie Wnętrza" według Candice Olson

"Boskie Wnętrza" według Candice Olson

Smukła, energetyczna, szeroko uśmiechnięta blondynka która z najbardziej zapyziałego pomieszczenia potrafi zrobić pokój godny króla- oto cała Candice. Urodzona w 1964r w Calgary projektantka to prawdziwy wulkan kreatywności. W Polsce znamy ją przede wszystkim jako energetyczną prowadzącą dwa popularne programy telewizyjne: "Boskie Wnętrza" i "Candice wie wszystko".

Czy Candice wie wszystko?

Tego nie jesteśmy pewni, ale wiemy, że na pewno jest odważna;). Projektantka miksuje nowoczesność z kolonialnym stylem i hollywoodzką elegancją, pasjami odnawia zapomniane meble i łączy... stare z nowym, kropki z kwiatkami, elementy industrialne z pałacowymi. Uwielbia  miękkie dywany, tysiące poduszek, mięsiste zasłony, aksamity, rozrzeźbione formy mebli, kryształowe lampy. Niektórzy zarzucają, że wnętrza przez nią projektowane są  za bardzo "pałacowe" i delikatnie mówiąc, zagracone. Może i tak, ale wielbicieli tych nieoczywistych zestawień nie brakuje. Candice wygrywa szczerością- nie ukrywa swoich ulubionych dekoratorskich tricków. Udowadnia, że najważniejszy jest pomysł i to, że pożądany efekt można osiągnąć nie wielkim kosztem, a sposobem.

W Tym szaleństwie jest metoda

Niesamowicie ważną rolę w pracach Candice odgrywają kolory; to dzięki nim wnętrza zyskują charakterystyczny blask. Projektantka od lat pozostaje wierna eleganckiej, stonowanej palecie opartej na neutralnych kolorach ziemi, chłodnych beżach i subtelnych błękitach.  Najpiękniejsze odcienie stanowiące idealne to dla jej nieco szalonych stylizacji, Candice odnalazła w paletach Benjamin Moore. Marka postanowiła uhonorować współpracę poprzez wydanie specjalnego, kolekcjonerskiego wzornika, który możecie obejrzeć w naszych salonach.

Jak mieszka bogini?

Od 2005 firma Candice Olson to nie tylko projekty wnętrz, ale niezależna marka zajmująca się kompleksowym wyposażeniem przestrzeni mieszkalnych. Na stronie projektantki znajdziemy tkaniny, tapety, dodatki, meble i oświetlenie zaprojektowane przez Candice. Jakby tego było mało, Candice wraz z mężem, pochodzącym z Niemiec właścicielem przedsiębiorstwa budowlanego, założyli firmę "Boskie domy". Mają dwójkę dzieci, jak sami o nich mówią- małego diabła tasmańskiego i uwielbiającą brokat następczynię Paris Hilton. I wbrew temu co myślą wszyscy dookoła, ich dom absolutnie nie należy do idealnie urządzonych. Przykłady? Olbrzymi salon służy głównie jako trasa wyścigów rowerowych dla dzieci. A projektantka i budowlaniec od kilku lat mieszkają w domu bez listew przypodłogowych, ponieważ Jurj ciągle obiecuje że je zamontuje, tylko nigdy nie ma na to czasu.

Największe dekoratorskie grzeszki  według Candice

1. Złe oświetlenie

Candice przed rozpoczęciem pracy projektanta pracowała jako dekoratorka przy realizacji reklam. Nauczyła się wtedy, że nieumiejetnie dobrane oświetlenie potrafi zepsuć najlepszą stylizację. Największy błąd to oczywiście pojedyncza żarówka smutno dyndająca pośrodku dużego pokoju. Jej sekret? Zróżnicowane źródła światła, pozwalające na dostosowanie efektu do oczekiwań. Kinkiety, lampy stołowe i stojące to podstawa!

2. Pretensjonalne draperie rodem z "Dynastii"

"Są jak scena czekająca na występ showgirls", śmieje się Candis. Dekoracja okien powinna być prosta i czysta, co nie znaczy- uboga. Postawmy na imponujące tkaniny i bogate wzory w minimalistycznej formie, bez drapowań i falbanek.

3. Monstrualne telewizory w  monstrualnych szafach

Nie udawajmy, że telewizory w naszych salonach nie istnieją. Zamiast upychać je w olbrzymich szafach, wpasujmy ekran w kompozycję na ścianie. Telewizor nigdzie się nie wybiera i nie trzeba chować go za drzwiami.

4. Wierność

Ludzie zbyt mocno koncentrują się na zachowaniu danego stylu, a za mało patrzą na swoje indywidualne upodobania. W czasach totalnego eklektyzmu nie ma potrzeby szufladkowania się w ciasnych ramach. Indywidualizm jest potęgą!

Zapraszamy Was do bliższego zapoznania się z projektami Candice Olson. Nie wszyscy muszą od razu pokochać jej styl, ale jedno jest pewne- te metamorfozy naprawdę są boskie.

Źródło zdjęć: 1,2,3,45,6, 

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram