Historia pewnego ( zupełnie nowego ) koloru

Historia pewnego ( zupełnie nowego ) koloru

Historia pewnego ( zupełnie nowego ) koloru

„Swallow’s Tail” to po angielsku jaskółczy ogon. Delikatny, wdzięczny, a zarazem niezwykle charakterystyczny i nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do gatunku lecącego nad nami osobnika. „Jaskółczy ogon” w stolarce to także tradycyjna metoda łączenia drewna, świadcząca o kunszcie stolarza. Takie też są meble projektowane  przez duet Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski – oryginalne, z charakterem, wyjątkowe.

Newood- naturalność, bliskość, autentyczność
Działające od 2012r studio Swallow’s Tail Furniture jest manufakturą prawdziwych arcydzieł i użycie słowa „manufaktura” wcale nie jest tu na wyrost.  W czasach całkowitej robotyzacji i taśmowej produkcji nastawienie się na tworzenie obiektów, których ostateczny efekt zależy od pracy rąk, jest ewenementem.
- Naszym atutem jest to, że, tworzymy kolekcję i produkujemy ją. Jesteśmy odpowiedzialni za całość, dzięki temu nasze meble są wysokiej jakości, solidnie zaprojektowane i wykonane – mówi Piotr Grzybowski.

Dbałość o szczegóły widoczna jest nie tylko w wyborze szlachetnych materiałów i nowatorskich konstrukcjach wychodzących spod rąk projektantów, ale także w podejściu do ich promocji. Dlatego też w momencie  którym okazało się, że studio Swallow’s Tail Furniture dzięki wsparciu Instytutu Mickiewicza otrzymało możliwość zaprezentowania swoich dokonań podczas MAISON ET OBJET -  jednych z najważniejszych targów designu na świecie, wiadomo było że konieczne jest stworzenie ekspozycji równie niezwykłej, jak obiekty które ją wypełnią. Tym bardziej, że pracownia otrzymała stanowisko w sali numer 7, w której prezentują się najbardziej znane i doceniane marki. Takie towarzystwo zobowiązuje!

Gdy 3,500 kolorów to za mało…

Projektanci uznali, że najlepszym tłem dla ich prac będzie stylowe stoisko ozdobione sztukateriami. Klasyczne formy aż prosiły się o kolor.  Wybór padł na niebieski- tylko jak wybrać ten jeden, jedyny, który wydobędzie urodę naturalnych materiałów, przyciągnie wzrok odwiedzających, ale nie przytłoczy ekspozycji?

I tu z pomocą wkroczyliśmy my. 
Spośród kilkuset odcieni błękitów, turkusów i kobaltów wspólnie z Panią Magdaleną wytypowaliśmy trzech faworytów. Kolory prawie doskonałe, ale… czegoś  im ciągle brakowało. Wtedy pojawiła się myśl, by na tak specjalną okazję opracować naprawdę wyjątkowy odcień. Tak powstał SWALLOW’S TAIL;  głęboki  niebieski wywodzący się z rodziny kobaltów posiada domieszkę czystego granatu i nieco morskich tonów. Spatynowany odrobiną szarości zyskuje szlachetny rys i choć sam jest intensywny, nie kradnie uwagi należytej meblom. Odcień idealny.Ekspozycja „ubrana” w kolor Benjamin Moore prezentowała się imponująco i zdobyła uznanie odwiedzających ją osób.  Serdecznie dziękujemy Swallow’s Tail Furniture za fantastyczną przygodę!

http://stfurniture.com/
Kontakt do pracowni: info@stfurniture.com
Zdjęcia: Marek Swoboda

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram