Kolory Legendy: klimat Route 66 w Rzeszowie

Kolory Legendy: klimat Route 66 w Rzeszowie

Kolory Legendy: klimat Route 66 w Rzeszowie

Najbardziej niezwykłe koncepty powstają tam, gdzie pasja spotyka ciężką pracę i odrobinę szaleństwa. Dokładnie tak, jak w nowo otwartym salonie firmy Game Over Cycles i marki Harley-Davidson w Rzeszowie, który powstał jako spełnienie marzeń prawdziwych wizjonerów. Do wykończenia wnętrz zastosowano farby amerykańskiej marki Benjamin Moore.

66 Route…
GAME OVER CYCLES jest największym salonem legendarnej marki Harley-Davidson w Europie Środkowo – Wschodniej, ale klasyczne modele kultowych jednośladów to nie jedyny powód dla którego warto go odwiedzić.
Po pierwsze, jest to jedyne miejsce w którym można obejrzeć niepowtarzalne customowe motocykle z imponującym, mrocznym Behemoth Bike na czele.

Wielbicielom niesztampowych rozwiązań motoryzacyjnych na pewno serce zabije szybciej także na widok wielokrotnie nagradzanego The Recidivist, pierwszego na świecie motocykla ozdobionego techniką…tatuażu lub muzycznego Cafe Racer’a.

Po drugie, imponujący jest sam obiekt. Zarówno widziany z zewnątrz, głównie za sprawą wielkiego, ważącego 7 ton pylonu ze stali kortenowskiej, nawiązującego do charakterystycznego dla silników Harley’a układu cylindrów, jak i wewnątrz.

Wykończona z dbałością o najmniejsze detale przestrzeń od progu wprowadza nas w specyficzny, industrialny klimat amerykańskich warsztatów położonych na odludziu, przy przepalonej słońcem drodze 66…

Współpraca idealna
Koncepcję wnętrz, obowiązującą we wszystkich salonach Harley-Davidson, stworzyła włoska firma AMMATAMMA, ale w rzeszowskim salonie nie brakuje autorskich, indywidualnych rozwiązań będących połączeniem wizji projektantów z pracowni ARCHI z Rzeszowa i Stanisława Myszkowskiego, założyciela GOC, który jest prawdziwym mistrzem w realizacji niecodziennych konceptów – nie tylko związanych z motocyklami.

O procesie adaptacji projektu i powstawania wnętrz salonu GOC opowiedział nam właściciel pracowni ARCHI, architekt Andrzej Depa.

Olbrzymią przestrzeń podzielono na strefy przy pomocy materiałów z fabrycznym rodowodem - ażurowe kratownice spełniają tu rolę ścianek działowych, płaszczyzny wykończone ryflowaną blachą automatycznie przywołują motoryzacyjne skojarzenia.

W dwupoziomowym obiekcie liczącym ponad 1500 m. kw. rządzą dwa kolory odwołujące się do logotypu Harley-Davidson: nawiązujący do skorodowanej blachy odcień „Electric Orange 2015-10” i stalowoszary, matowy „Shaker Gray 1594”.

Kolory te pojawiają się także w przestrzennym muralu wykonanym przez Pawła Wołosa z firmy P-ART. Największy nacisk położono na uzyskanie nietuzinkowego klimatu dla wyeksponowania  motocykli jak i stworzenie ciekawego wnętrza użytkowego.

Farby Benjamin Moore do wymalowania wnętrz dostarczył salon YES COLOR, autoryzowany dystrybutor z Rzeszowa, realizujący zamówienia dla budownictwa indywidualnego, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Motocykle, loftowe lampy, steampunkowe meble
Rdzawe odcienie znajdują powtórzenie na ścianach przypominających skorodowany metal oraz w połyskujących, miedzianych akcentach  – na przykład autorskich lampach w przemysłowym stylu wykonanych przez Właściciela.

Dzięki jego umiejętnościom do wnętrz zostały wprowadzone ciekawe, ażurowe detale na klatce schodowej. Niezwykle ciekawym i przyciągającym uwagę wszystkich gości odwiedzających salon GOC są również steampunkowe meble „posklejane” ze starych motocyklowych części, czyli kolejny autorski projekt.

Harley mój to jest to… 
Niecodzienne połączenia materiałów, nowatorskie wykorzystanie technik i szalone rozwiązania wizualne to znak rozpoznawczy maszyn opuszczających bramy serwisu. Mawia się, że „Harley to nie dwa kółka i rama; to styl życia i bycia”.
Warto odwiedzić rzeszowski salon i przekonać się o tym na własne oczy!

Więcej zdjęć salonu obejrzycie na naszym facebooku.


Adres salonu: GAME OVER CYCLES, ul. Ludwika Chmury, Rzeszów
Projekt: Pracownia Projektowa ARCHI, Andrzej Depa
Salon sprzedaży farb marki Benjamin Moore: YES COLOR, ul. Goździkowa 11, Rzeszów
Zdjęcia: Grzegorz Stachowicz & Piotr Zaguła (właściciele Yes Color)

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram