Mistrz kierownicy w mistrzowskiej stylizacji

Mistrz kierownicy w mistrzowskiej stylizacji

Mistrz kierownicy w mistrzowskiej stylizacji

Garaże, przydomowe warsztaty...zwykle traktujemy je po macoszemu, zupełnie niesłusznie. Przecież to zwykle tam ukrywamy nasze skarby i realizujemy pasje.

Dokładnie z  takiego założenia wyszedł właściciel prezentowanego dziś pomieszczenia i projekt garażu mającego pomieścić niezwykłe motoryzacyjne cacka powierzył osobie z niesamowitą wyobraźnią. Autorka koncepcji, Pani Magda Gronowska wyszła z zadania zwycięsko, wysuwając pozornie nieciekawe pomieszczenie na prowadzenie w wyścigu o najciekawszą przestrzeń w całym domu. I zdobyła podium!:).

Luksusowa  stajnia; gdybyśmy mieli napisać o prezentowanym wnętrzu w dwóch słowach, prawdopodobnie wybralibyśmy właśnie te.

Koni w niej nie brakuje;), a precyzja z jaką zrealizowano projekt i klasa użytych materiałów sprawiają, że jest to miejsce w którym naprawdę chce się spędzać czas. Przygotowując projekt, Pani Magda skupiła się na dwóch podstawowych aspektach - kolorach nawiązujących do karoserii ulubionych modeli aut Inwestora i atmosferze toru wyścigowego, na którym owe auta sprawdzają się wyśmienicie.

I tak kolorami przewodnimi została ognista, klasyczna czerwień (Smoldering Red 2007) oraz energetyczny żółty (Abstracta 332). Użyte niestandardowo, bo na podłodze, znajdują swoje odbicie w barwach industrialnych, smukłych grzejników. Umowną granicę między dwiema mechanicznymi bestiami wyznacza charakterystyczny, czarno-biały wzór szachownicy, który optycznie dzieli garaż na dwie części.

Dopełnieniem tak intensywnych płaszczyzn są wyrafinowane, wpadające w błękity szarości o nie mniej wyścigowych nazwach: Black Iron 2120-20, Smoke Grey 2120-40 i Stone White 2120-70.

Ściany pomalowano farbą Ultra Spec 500 flat, natomiast podłogi zostały pokryte farbą garażową Garage Floor Coating 115 marki Benjamin Moore, przeznaczoną do posadzek betonowych.

Efekt? Wbija w fotel, jak się okazuje - nie tylko Inwestora i nas.

Projekt Pani Magdy został doceniony w ogólnopolskim konkursie marki Zehnder "Projektujesz! Zyskujesz", prowadząc ją na sam szczyt wspomnianego wcześniej  podium.  Serdecznie gratulujemy!

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram