POMIĘDZY "ŚWIATAMI" ...

POMIĘDZY "ŚWIATAMI" ...

POMIĘDZY "ŚWIATAMI" ...

Dzielą, łączą i chronią. Stanowią przejście między światem wewnętrznym i zewnętrznym. W feng shui decydują o przepływie energii. 

DRZWI. 

Wykończone produktami marki Benjamin Moore zachwycają i zachęcają do odwiedzin. Mogą również przypominać o codziennych obowiązkach. 
I wcale nie muszą być białe ani brązowe… 

A wszystko zaczęło się w starożytnym Egipcie… 
 
Z założenia drzwi miały chronić mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, niechcianymi gośćmi i dzikimi zwierzętami. 
Pierwsze wzmianki na temat tego istotnego elementu pochodzą z czasów starożytnego Egiptu, gdzie przede wszystkim chroniły wejścia do świątyń.
W średniowieczu wewnętrzne drzwi przybierały zazwyczaj formę wieszanych kawałków tkanin, ale stosowanie zewnętrznych było już standardem.
Obecnie obserwujemy ogromną różnorodność materiałów (drewno, metal, tworzywa sztuczne, okładziny, szkło, etc.) z których produkuje się drzwi. Również ich konstrukcje mogą być bardzo różne – na zawiasach, przesuwne, harmonijkowe, chowane w ścianę.
Drzwi niekiedy wykańcza się tapetami, jednak najczęściej są malowane.

Chronią ale same POTRZEBUJĄ ochrony. 

Niewątpliwie drzwi oprócz wspomnianej ochrony, pełnią również bardzo istotną rolę dekoracyjną. To swego rodzaju wizytówka właścicieli domu. Zadbane, pięknie pomalowane zapraszają do wejścia. Wymagają przede wszystkim atrakcyjnego i trwałego wykończenia odpornego mechanicznie.
W przypadku drzwi zewnętrznych konieczne jest zastosowanie produktu, który dodatkowo przez długie lata zniesie oddziaływanie czynników atmosferycznych. Warto wybrać rozwiązania amerykańskiej marki Benjamin Moore. 

NIE muszą być brązowe ani białe…

Drzwi to specyficzny element, który może stanowić wyróżniający się akcent kolorystyczny w całej architekturze budynku. Zdecydowana czerwień, zieleń, granat, żółty? Marka Benjamin Moore oferuje produkty do wykończenia drzwi w pełnej gamie odcieni chronionych hologramem Authentic Color. 

Do ich pomalowania od strony w zewnętrznej polecamy wodorozcieńczalną lakierobejcę ARBORCOAT Exterior Semi-Transparent Deck & Siding Stain 638. To produkt, który zapewni 3 razy dłuższą ochronę podłoży drewnianych w porównaniu z rozpuszczalnikowymi odpowiednikami dostępnymi na rynku.

Dekorację wewnętrznych drzwi zapewni z kolei wodorozcieńczalna emalia alkidowa z rodziny ADVANCE (w dwóch stopniach połysku – satynowym oraz wysokim połysku).

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram