Spektakularna zmiana hotelowego lobby

Spektakularna zmiana hotelowego lobby

Spektakularna zmiana hotelowego lobby

Czasem naprawdę wystarczy niewiele do osiągnięcia wielkiego efektu. Wysmakowana kolorystyka, świetnie dobrane oświetlenie i nietypowe formy nowych mebli sprawiły, że wnętrza zyskały niepowtarzalny charakter, łączący minimalistyczną czystość i klasę rodem z klubu dla gentlemanów. Jeśli jesteście ciekawi historii tej metamorfozy, serdecznie zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu, w którym Właściciele Hotelu Witek opowiadają o swoich inspiracjach oraz pokazują zdjęcia przed i po remoncie.

 

 

Hotel kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem i wakacjami. To miejsce gdzie jesteśmy obsługiwani przez uśmiechniętych, chętnych do pomocy ludzi i traktowani wyjątkowo.

Im wyższy standard ma hotel (mierzony ilością gwiazdek) tym zazwyczaj większa jest nasza satysfakcja z pobytu w nim. Nawet jeśli zatrzymujemy się w hotelu podróżując służbowo, oczekujemy tego samego - spokoju po długim dniu pracy. Zależy nam aby nasz pokój oraz inne wnętrza były częste, estetyczne i komfortowe. Im więcej płacimy tym więcej wymagamy.

Czterogwiazdkowy Hotel Witek w Krakowie, który przeszedł niedawno metamorfozę swojego lobby oraz recepcji, to jedno z takich miejsc gdzie do wystroju wnętrza przykłada się dużą wagę. Dlaczego?

Poniekąd dlatego, ze jego właścicielka, Anna Witek-Pietroń, posiada również salon wyposażenia wnętrz znajdujący się tuż obok hotelu w Centrum Handlowym Witek i od lat pasjonuje się elementami służącymi dekoracji - dywanami, tapetami, firankami a ostatnio również farbami.

A poniekąd dlatego, że przyjemne i komfortowe wnętrza są jednym z elementów wysokiego standardu usług Hotelu Witek. Hotel funkcjonuje od roku 2001 jako rodzinna, krakowska firma. W tym czasie przeszedł niejeden remont, rozbudowę i zmianę wystroju. Przesuwano, burzono, tapetowano i malowano ściany, zmieniono meble i wyposażenie, a wszystko to z zamiłowania do piękna oraz  dla marki "Witek" pochodzącej od nazwiska założycieli tej dużej firmy zatrudniającej łącznie blisko 300 osób.

Ostatni remont przypadający na końcówkę grudnia 2015 odsłonił zupełnie inne oblicze lobby i recepcji. Z ciepłych barw takich jak kremowy, złoty czy czerwony nastąpiło przejście na chłodniejsze kolory. Na ścianach zakrólowały tak modne teraz szarość i biel ożywione turkusowymi  dodatkami w postaci aksamitnych sof.

Choć szczerze możemy powiedzieć, że w wystroju zmieniło się prawie wszystko oprócz podłogi to jednak właściciele zdecydowali się pozostawić i rozbudować piękne oceaniczne akwarium z prawdziwą rafą koralową.

Jak mówi prezes hotelu, Andrzej Witek "akwarium jest znakiem rozpoznawczym hotelu, ponieważ jest z nami od początku jego istnienia". Po czym dodaje: "Nowe kolory ścian podkreślają wyrazistość rafy koralowej w akwarium, dzięki czemu dom egzotycznych ryb i koników morskich jeszcze bardziej przyciąga wzrok naszych Gości ".

Projektantki firmy Witek- Anna i Zuzanna Pyrkosz, zaangażowane do tego remontu- opowiadają, że aranżując wnętrze lobby i recepcji zależało im na biznesowym wizerunku, prostocie i ponadczasowości: "Przy doborze farb i ich odcieni inspiracje czerpałyśmy ze skandynawskiego stylu, gdzie proste, minimalistyczne wnętrza z oszczędną paletą barw wzbogacone są o chłodne pastele - zgaszone szarości i turkusy.  Nowe, idealnie dobrane odcienie farb swą świeżością i głębią tchnęły w dekoracje nowe życie".

Jak wam się podoba ta metamorfoza? Imponująca, prawda? Zapraszamy do Hotelu Witek w Krakowie, do pięknych wnętrz, w których można naprawdę odpocząć.

strona Hotelu Witek

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram