Wnętrza w kolorach Benjamin Moore - Viva Design

Wnętrza w kolorach Benjamin Moore - Viva Design

Wnętrza w kolorach Benjamin Moore - Viva Design

Dla wygody Gości i domowników

Prezentowany dziś 100 metrowy apartament to komfortowa oaza małżeństwa, które zdecydowało się tu przeprowadzić z okolic Rzeszowa.

Z myślą o odwiedzinach dorosłych dzieci postanowili stworzyć dom elastyczny na tyle, by zapewnić wygodę zarówno „stałym” domownikom, jak i odwiedzającym ich gościom. Tak powstała doskonale skomunikowana przestrzeń spełniająca wszystkie oczekiwania, w wyraźny sposób oddzielająca część prywatną od ogólnodostępnej.

Harmonia kontrastów

Tuż po przekroczeniu progu wkraczamy do przytulnego przedpokoju, będącego zapowiedzią tego co czeka nas dalej. Co tu zastaniemy?

Wyrafinowane formy, intrygujące faktury, materiały wysokiej klasy i dbałość o najmniejsze szczegóły… wszystko skąpane w stonowanej, eleganckiej kolorystyce zgrabnie spajającej elementy nowoczesne z klasycznymi i glamour.

Wprost z przedpokoju przenosimy się do części dziennej, w której ulokowano wygodną kuchnię, jadalnię i kącik wypoczynkowy.

Tutaj ciepło łączy się z chłodem – beże i brązy kamiennych okładzin oraz fornirów przełamano chłodem chromowanych akcentów, szarością tkanin i kontrastowymi, grafitowymi fragmentami ścian w kolorze Jet Black 2120-10. Zamiast klasycznej bieli na ścianach pojawił się kolor z palety off-white, czyli Dove Wing OC – 18. To wyjątkowo miękki, aksamitny odcień który pięknie współpracuje z oświetleniem i dużo lepiej niż klasyczna, arktyczna biel wydobywa urodę naturalnych materiałów.

W części dziennej apartamentu znajduje się jeszcze jeden „klejnot” – łazienka zachwycająca połączeniem czarnych ścian i złotych akcentów, przypominająca szkatułkę na cenne precjoza.

Tajemnicze drzwi

Wróćmy jednak do przedpokoju; osoby które odwiedzają to wnętrze po raz pierwszy mogą nieświadomie pominąć dalszą część mieszkania, która kryje się za drzwiami naśladującymi fronty szaf.

Po ich otwarciu wchodzi się do obszernej garderoby, która została zaprojektowana jak ekskluzywny butik. Tu też królują ciemne kolory – nasycone grafity Baby Seal 2119 – 30 i Blackberry 2119-20 są wzbogacone o chłodne tony, dzięki czemu perfekcyjnie wydobywają złote nuty z fornirów pokrywających podświetlane wnętrza szaf.

Temperatura barw ma tu kluczowe znaczenie – zapamiętajmy ten trick, jeśli lubimy wnętrza w jednolitej palecie barwnej, ale chcemy uniknąć nudy.

Z garderoby przenosimy się do drugiej łazienki, która z całą pewnością zasługuje na miano salonu kąpielowego. Kolorystyka znacznie się rozjaśnia, ale i tu znalazło się miejsce dla ściany w ciemnym graficie Jet Black 2120-10, który w duecie z bielą podkreśla urodę płytek z kamiennym motywem.

Sypialnie utrzymano w zdecydowanie chłodniejszej kolorystyce niż resztę wnętrz, ale wcale nie oznacza to, że brakuje w nich ciepła! Miękkie światło i przytulne tkaniny zdecydowanie podnoszą temperaturę.

TUTAJ znajduje się pełna galeria tego projektu

Projekt i nadzór  nad wykonaniem – Viva Design

Farby do metamorfozy apartamentu zostały zakupione w salonie sprzedaży marki Benjamin Moore YES COLOR, ul. Goździkowa 11, Rzeszów

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram