Zobaczyć styl

Zobaczyć styl

Zobaczyć styl

W poprzednim odcinku historii Betty opowiedziałam o początkach szaleństwa urządzania wnętrz, zapoczątkowanego przez radiowy program poświęcony projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego, że pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę - tego nie robił nikt wcześniej!

DEPARTAMENT DOBRYCH POMYSŁÓW
Kolejne lata prowadzenia audycji i rosnące zainteresowanie poradami zaowocowały kolejnymi pomysłami, między innymi stworzeniem „Benjamin Moore’s Home DecoratingDepartment”- zespołu doskonale wyedukowanych doradców stylu, którzy pomagali milionom amerykanów w urządzaniu własnych gniazdek.

W szczytowym momencie popularności audycji otrzymywaliśmy setki pytań dziennie. Do biura nieustannie spływały listy, a telefon rozgrzany był do czerwoności. Mieliśmy masę roboty i naprawdę dużo do zrobienia, jeśli chodzi o gust naszych odbiorców;). Na szczęście w sklepach pojawiało się coraz więcej ciekawych mebli i tkanin w coraz bardziej przystępnych cenach, a klienci z większą odwagą zaczęli stosować na ścianach kolory.

Aby zwizualizować  pomysły rozpoczęliśmy druk broszurek - mini poradników, które wysyłano pocztą do wszystkich zainteresowanych lub dystrybuowano poprzez punkty sprzedaży.

JAK WYGLĄDAŁY PIERWSZE MAGAZYNY?
Pierwowzory prasy wnętrzarskiej były przedrukami ręcznie malowanych akwarelek uzupełnionych o opisy produktowe i rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Kolejne wydania, podobnie jak dzisiejsze magazyny były poświęcone poszczególnym tematom i wnętrzom. W kilkustronicowych broszurkach razem z całym zespołem projektantów opowiadaliśmy o tym, co większości osób remontujących się lub urządzających pierwsze domy i mieszkania do dziś spędza sen z powiek: jak dobrać kolory do rodzaju i charakteru pomieszczenia? Jak połączyć je z meblami i tkaninami? W jakich kombinacjach będą wyglądać najlepiej? Co jest najmodniejsze w danym sezonie?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd się wzięła prasa wnętrzarska i jak wyglądały jej początki -  to macie odpowiedź;). Takiej skarbnicy wnętrz w stylu retro nie znajdziecie nigdzie indziej!

Mam nadzieję, że ta krótka podróż do słodkiego, pastelowego świata pozwoli Wam na chwilę się zapomnieć...i stanie się inspiracją dla współczesnych przestrzeni.

Salute!

Betty

Zobacz także:

28 lutego 2023

Na TY z Betty Moore - Dominika Jurczak

Betty Moore: Cześć Dominiko. Cieszę się, że znalazłaś czas, żeby się spotkać, chwilę porozmawiać i w końcu poznać…offline 😉 Dominika Jurczak: Cześć Betty, miło Cię […]

30 września 2022

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca 17tego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2022! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

22 czerwca 2022

Color Samples 200 - próbka koloru w nowej wygodniejszej pojemności

Ponad 3500 kolorów liczy autorska gama kolorów Benjamin Moore. Tak, wiemy, że taką ilością odcieni nie ułatwiamy zadania naszym Klientom. Dlatego nasze salony wyposażyliśmy w […]

1 2 3 17
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram