Ahoj, przygodo!

Ahoj, przygodo!

Ahoj, przygodo!

62-metrowe mieszkanie na jednym z gdańskich osiedli zostało zakupione przez właściciela z myślą o wynajmie. Pragnąc aby wnętrze które niedługo zaczną odwiedzać turyści było nie tylko komfortowe, ale również  stylowe i utrzymane w charakterze portowego miasta, projekt  powierzył  projektantce Agnieszce Błochowiak z pracowni MOA Design. Dzięki jej wyobraźni i doświadczeniu powstała przestrzeń pełna nietuzinkowych rozwiązań zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.


MIESZKANIE JAK MORSKA BRYZA
Lekkie, świeże, czyste – gdybyśmy mieli opisać prezentowane mieszkanie w trzech słowach, na pewno użylibyśmy właśnie tych. Jak mówi pani Agnieszka, „założeniem projektu było aby w mieszkaniu przede wszystkim się wypoczywało i czuło nadmorską bryzę”. Misja wykonana w 100%.

Bazą projektu stały się kolory zaczerpnięte z marynistycznej palety: biel morskiej piany, piaskowe beże, perłowe szarości i delikatne, niemal transparentne błękity. Tę pozornie chłodną bazę  ocieplają naturalne materiały: bielone podłogi i blaty wyglądające jak fragmenty drewna wyblakłego na słońcu, czy miękkie meble tapicerowane, otulone naturalnymi tkaninami . Proste, niemal ascetyczne formy zabudowy meblowej równoważą nietypowe akcenty - na przykład wielki zegar w przedpokoju nawiązujący do starego dworcowego czasomierza, czy tapety i poduszki z ciekawymi wzorami.

HEKSAGONY W PORCIE
Nadmorski charakter walczy o uwagę z formą heksagonu. Poduszki w salonie są tylko „zapowiedzią” małego szaleństwa, które czeka na gości w jednej z dwóch łazienek.
W toalecie motyw heksagonalnych płytek podłogowych został powtórzony w  formie lustra, które jak się okazuje było jednym z najbardziej pracochłonnych elementów w mieszkaniu. Oprócz tego, że było przygotowane przez szklarza pod zamówienie, zostało również zlicowane ze ścianą co dla wykonawców było prawdziwym wyzwaniem. Cała operacja zakończyła się na szczęście sukcesem, a efekt przerósł oczekiwania! Aby uzyskać takie wrażenie, Projektantka zrezygnowała ze standardowego łazienkowego rozwiązania, czyli wyłożenia ścian toalety płytkami. Zamiast nich zastosowała rozwiązanie szybsze, bardziej ekonomiczne i na pewno dużo efektowniejsze, czyli naszą wodoodporną łazienkową farbę AURA Bath&Spa w odcieniu Lakeside Cabin 1658.
"Chciałam, żeby mieszkanie zostało przez odwiedzających zapamiętane; stąd oprócz stonowanych, relaksujących barw w pomieszczeniach zdecydowałam się na mocny kolorystyczny akcent" – mówi Pani Agnieszka.
To świetny pomysł, wart podpatrzenia przez osoby ceniące niesztampowe pomysły i lubiące zmiany –  taka ściana jest nie tylko praktyczna, ale w odróżnieniu od gresu czy glazury też bardzo podatna na metamorfozy.

Pomysł z wykorzystaniem farby zamiast płytek został powtórzony także w aneksie kuchennym, dzięki czemu zachowano spójny charakter wnętrza, a sama zabudowa „odciążona” o płytki  zyskała charakter salonowy. Tutaj użyto odpornej na tłuszcz i zabrudzenia, świetnie zmywalnej farby ceramicznej REGAL SELECT 548 w kolorze Harbor Haze 2136-60.

Tą samą farbą, tylko w odcieniu złamanej bieli Gray Cloud 2126-70 pomalowano przedpokój, w którym ściany odporne na szorowanie są podstawą.

KRAINA ŁAGODNOŚCI

Główna łazienka jest zdecydowanie bardziej klasyczna niż toaleta, zarówno pod względem kolorystyki jak i użytych materiałów. Przestrzeń sprzyja wypoczynkowi i wyciszeniu, ale absolutnie nie jest nudna! Wzrok przykuwa czarna rama graficznie akcentująca lustrzane fronty szafki i połyskujące kafle z ciekawą fakturą. Biel tym razem podkreśla kolor Stonington Grey HC-170 ( farba AURA Bath&Spa).

Spokój odnajdziemy też w głównej sypialni otulonej miękkimi tkaninami i ze ścianą przywodzącą na myśl leśny zagajnik. Tu naprawę można odpocząć. W gabinecie, który w razie potrzeby może stać się drugą sypialnią króluje biel, choć show trochę kradną zasłony w odcieniu krystalicznego błękitu.Od samego patrzenia na to wnętrze zachciało nam się natychmiast spakować i udać nad morze.
A jak Wam się podoba?

Projekt i Stylizacja: MOA design
Zdjęcia: HOME Staging i Fotografia Wnętrz Trójmiasto - Malwina Nogaj

Zobacz także:

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" kolejne okrążenie!

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" biegnie niestrudzenie! Właśnie zbliżamy się do końca kolejnego okrążenia, którego bohaterem jest Kolor Roku 2023! Nieco historii Kolorowa sztafeta Benjamin […]

28 września 2023

Sztafeta "COTY by Benjamin Moore" trwa!

Na początku był chaos, a później kolor…NIE! Na początku było wapno… Właśnie na tym spoiwie wytworzona została słynna farba „Moore’s® Prepared Calsom Finish” – pierwsze […]

10 lipca 2023

NIE dla "CZARNYCH ŚLADÓW"!

Benjamin Moore WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ „CZARNYM ŚLADOM”! Pięknie pomalowany korytarz mieszkania, świeżo odnowiona klatka schodowa i nieskazitelna biel na ścianach w apartamencie na wynajem. W korytarzu […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram