Benjamin Moore na ARTSHOW 2023

Benjamin Moore na ARTSHOW 2023

Benjamin Moore na ARTSHOW 2023

18.12.2023

Artshow - prawdziwa uczta dla zmysłów.

Druga edycja tej niezwykłej imprezy przeszła właśnie do historii. W miniony weekend przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie odbyła się niezwykła uczta dla miłośników sztuki współczesnej.

Co wyróżnia Artshow od innych imprez ze sztuką w roli głównej?

Ponad 1000 dzieł eksponowanych w 38 pokojach, na 3 piętrach eleganckiej Kamienicy Karskich. Przede wszystkim jednak obecność artystów, możliwość bezpośredniego kontaktu oraz zakupu wybranych prac „od ręki”. Uderzała różnorodność artystycznych środków wyrazu, a sale przepełniał kolor i forma. Kamienica tętniła artystycznym życiem.

Benjamin Moore w wyjątkowym gronie…

W tym roku mieliśmy zaszczyt dołączyć do wydarzenia w roli partnera. Nasza „niebieska ekspozycja” znajdowała się na 2 piętrze i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Szczególną uwagę odwiedzających przykuwał intrygujący obraz z kolorem roku „Blue Nova 825 – Gwiazda 2024”.

Rozlokowane w przestrzeni wydarzenia QRkody przenosiły zwiedzających do Magicznej Galerii twórców Benjamin Moore. Sylwetki naszych Artystów, którzy swoją duszę i talent oddali na wyłączność wyjątkowej, amerykańskiej marce prezentujemy poniżej.

Rozdaliśmy mnóstwo próbek z Kolorem Roku 2024 w pięknych małych opakowaniach z wizerunkiem historycznej postaci – Betty Moore.

Połączenie nauki ze sztuką…

Naszym hasłem „Farby Benjamin Moore łączą naukę ze sztuką” wpisaliśmy się idealnie w atmosferę wydarzenia. I nie było to hasło na wyrost, ponieważ najnowsze technologie i własna produkcja zasadniczych składników – żywic i kolorantów, potwierdzają przesłanie, które niesie.

Nasze farby stanowią idealne tło zarówno dla galerii obrazów oraz pozostałych dzieł sztuki, a użyte poza tym obszarem zapewniają wyjątkowy komfort i radość z użytkowania pomalowanych nimi wnętrz. Stworzyliśmy najbardziej intrygującą i zaskakującą kolekcję barwnych opowieści. Odkryliśmy nowy wymiar w świecie koloru i dokonaliśmy prawdziwej rewolucji w nauce o barwach. To wszystko zamknęliśmy w tajemniczej palecie COLOR STORIES, w której kolory „żyją”, ulegając intensywnym zmianom w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła.
Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni i organizatorce Artshow Pani Ewie Mierzejewskiej za zaufanie i dostrzeżenie naszego potencjału partnerskiego.

Poznaj Twórców Benjamin Moore:

AURA Moore

Artystka tworzy pod czterema pseudonimami. Oznaczenie N522 oznacza obrazy wykonane w macie, N524 w półmacie, a N526 w satynie. Wybór zależy od nastoju, jednak niezależnie od tego, obrazy artystki przepełnione są wyjątkową głębią koloru, która stanowi swego rodzaju hologram, znak rozpoznawczy. Kolor jest dla niej podstawowym środkiem wyrazu.
W latach 2010-2015 Aura oddała się rozmyślaniom nad dalszymi losami naszej planety i namalowała tylko jeden obraz – There is no planet B. Użyła wówczas specjalnej farby i swój obraz oznaczyła jako 532. Tą farbą była odporna na wysoką temperaturę i wilgotność powietrza Aura Bath & Spa.

Pomidor...

Autor: AURA matte N522
Kolor: Savannah Green 2150-30

Pejzaż morski z wiewiórką

Kolor: Blue Nova 825
Autor: AURA eggshell N524

Wegańska uczta

Autor: AURA satin N526
Kolor: Jungle Canopy CSP-900

There is no planet B

Autor: AURA 532
Kolor: Van Alen Green HC-120

REGAL SELECT Moore

Żaden inny artysta z naszej galerii nie jest tak zarozumiały jak REGAL. Przedstawiając się, do nazwiska zawsze dodaje SELECT. Zawsze zadbany i nieskazitelny elegancik.

Uwielbia czystą formę i nie znosi przypadkowej, nawet najmniejszej plamy na swoich obrazach. Dlatego do malowania najczęściej używa jednej farby matowej, którą zresztą nazwał na swoją cześć REGAL SELECT MATTE N548. Twórczość Regal’a przepełniona jest surowym klimatem, a z dzieł emanuje wręcz lodowaty chłód… Jeden motyw przewija się przez jego wieloletnią twórczość – biała listwa przypodłogowa. Przykładał do niej ogromną wagę i sporo czasu spędzał na doborze tego elementu – nie mogła być ani za niska, ani zbyt wysoka. Mawiał, że „musi być w sam raz”.

Never say DIE

Autor: Regal SELECT matte N548
Kolor: Calm OC-22

Kuna w agreście

Autor: Regal SELECT eggshell N549
Kolor: Intuition CSP-610

makulaKULTURA

Autor: Regal SELECT flat N547
Kolor: Ebony King 2132-20

SCUFF-X Moore

Niesamowicie trudno zdefiniować twórczość kolejnego artysty, który znany jest jedynie pod pseudonimem SCUFF-X. Bardzo rzadko udziela wywiadów i w zasadzie jest niedostępny dla mediów. Krytycy określają jego malarstwo jako „nierówne” – raz maluje bardzo ekspresyjnie i używa mocnych zestawień, innym razem traci rozmach i popada w pewną melancholię.

Kilka lat temu zaprzyjaźnił się z SELECTEM i podobnie jak on popadł w pewną obsesję. Regal nie cierpi plam, a SCUFF z kolei nie znosi „czarnych śladów i przetarć”. Dlatego upodobał sobie farbę ze „Scuff-Resistant Technology”… bo większość obrazów eksponuje na klatkach schodowych, na ścianach ruchliwych korytarzy, a nawet w przymierzalniach i garderobach.

Dzik w żołędziach

Autor: SCUFF-X 485
Kolor: First Light 2102-70

Ene... due... like... fake...

Autor: SCUFF-X N485
Kolor: White OC-151

ADVANCE

Urodzona na Manhattanie w dobrze sytuowanej rodzinie, postanowiła pójść własną drogą. Urządziła pracownię w niewielkim, dwupoziomowym lofcie. Ponieważ od dziecka fascynowały ją balustrady, barierki i drewniane meble, uczyniła z nich głównych bohaterów swoich obrazów, nadając im specyficzne imiona. Maluje wodorozcieńczalną emalią w satynowym (792) lub wysokim stopniu połysku (N794).

Sweet Alice in chains

Autor: ADVANCE 792
Kolor: Gloucester Sage HC-100

Zobacz także:

8 marca 2024

REGAL SELECT – ANTY imprezowy GOŚĆ”…

Było miło i po imprezie. Czas ocenić straty, a raczej ściany… Frekwencja to podstawa… Ostatnio wyprawiłam niezłe przyjęcie. Zaprosiłam znajomych wraz z dziećmi i… nie […]

4 lutego 2024

Drugie życie mebli

Nie wyrzucaj starych mebli... Otaczają nas zewsząd... Towarzyszą wnętrzom niezależnie od stylu. Niekiedy jednak, z biegiem lat zwyczajnie nudzą się. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję […]

16 stycznia 2024

Na TY z Betty Moore - VIVA DESIGN

Witajcie w kolejnej edycji z serii rozmów „Na TY z Betty Moore”. Tym razem przejdę na Ty z Barbarą i Marcinem Steciak z pracowni „VIVA […]

1 2 3 16
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram