Kolor Roku 2023

Kolor Roku 2023

Kolor roku 2023 Benjamin Moore "Raspberry Blush 2008-30"

W 2023 roku „zanurzamy” się w kolorze. Czerpiemy pełną radość i inspiracje z przestrzeni przesiąkniętych kolorami, a co kluczowe wreszcie opuszczamy nasze strefy komfortu.
Prezentujemy KOLOR ROKU 2023 „Raspberry Blush 2008-30”. Niesamowicie charyzmatyczny, żywy odcień koralowca z domieszką różu ożywia zmysły eklektycznym optymizmem. Zajmuje centralne miejsce i chce być zauważony. Ten niesamowicie optymistyczny kolor wypełnia przestrzeń radością.

Podkręcamy „saturację…”

Już od kilku lat obserwujemy zjawisko przechodzenia w kierunku cieplejszych oraz mocno nasyconych odcieni, a kulminację wspomnianych trendów zobaczymy właśnie w kolejnym sezonie.
Gdy nadeszła doniosła chwila wyboru Koloru Roku 2023 marki Benjamina Moore, Łowczynie Trendów postanowiły tym razem nieco zaszaleć.
Oddajmy na chwilę głos Andrea Magno, Dyrektor działu "Color Marketing & Development" Benjamin Moore - „Niezależnie od tego, jak bardzo kochamy stonowane, jasne odcienie, czułyśmy się w pełni gotowe zrobić coś znacznie odważniejszego. Zwyczajnie nie mogłyśmy się doczekać, aby podkręcić nasycenie kolorów”.

A gdzie zatrzymała się ta skala?

Na Kolorze Roku 2023 Benjamina Moore - „Raspberry Blush 2008-30”, bardzo śmiałym, ale jednocześnie ciepłym odcieniu.

Opisywany przez Andrea terminem „charyzmatyczny”, odcień ten „ożywia zmysły” i przywołuje na myśl owocowe nuty maliny. Zawiera w sobie szczyptę jaskrawej czerwieni i pomarańczu korala.

Dziedzictwo poprzednich wyborów

Kolor Roku 2023, Raspberry Blush łączy pewne akcenty kolorystyczne obserwowane w dotychczasowych, corocznych trendach marki Benjamin Moore. Pamiętacie wypalaną glinkę w odcieniu „Rosy Peach 2089-20” z 2021 roku, a może „Wild Flower 2090-40” wybrany do palety na sezon 2022?
Te doświadczenia ostatecznie doprowadziły do wyboru „Raspberry Blush 2008-30”, jako najważniejszego koloru, KOLORU ROKU 2023. Badania naszego Color Team  wykazały, że wzrost nasycenia kolorów jest widoczny w różnych dziedzinach sztuki i projektowania.
To był jednoznaczny sygnał zainteresowania odważnymi, nasyconymi odcieniami.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu!

Raspberry Blush tak bardzo wyróżnia się od wyciszonego, neutralnego koloru roku 2022 roku. Odważny odcień z pewnością przekona część z nas do użycia zdecydowanych kolorów w otaczających nas przestrzeniach – do wyjścia poza swoją bezpieczną, budowaną przez lata strefę komfortu.
„Myślę, że zdecydowanie jest w tym kolorze efekt ‘wow’. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do szarości, błękitów i odcieni neutralnych”wyjaśnia Andrea Magno. W swoich poszukiwaniach Łowczynie trendów wciąż powracały do tego odważnego koloru, odnajdując w nim za każdym razem coś nowego i atrakcyjnego.
Dlaczego nie ożywić frontowych drzwi pięknym odcieniem Raspberry Blush? A może już czas na totalną metamorfozę kolorystyczną ulubionego mebla?
Andrea Magno postrzega ten odcień jako kontynuatora trendu „szaleństwa czerwonej jadalni”, popularnego na początku XXI wieku.

Ja pierwszy. Zawsze na widoku…

Bohater sezonu 2023 sprawia, że myślimy coraz odważniej. Z pewnością nie jest to odcień cicho wpełzający do wnętrza, nie służy również jako tło, wręcz przeciwnie.
Raspberry Blush zajmuje centralne miejsce, od wejścia chce być doskonale widoczny.

Paleta TRENDÓW KOLORÓW 2023

Łowczynie trendów koncernu Benjamin Moore przyciągnęły kolory takie jak koral, terakota, czerwienie i odcienie pomarańczowej czerwieni. Ich uwagę przykuły również intrygujące atramentowe i zielone odcienie niebieskiego oraz cytrusowa zieleń. Color Team urzekła optymistyczna energia i żywy charakter tych czystych, nasyconych odcieni.
Powyższy kolaż przedstawia inspiracyjne obrazy zebrane podczas tegorocznych podróży i badań nad kolorami, które przykuły szczególną uwagę Łowczyń trendów Benjamin Moore.
Oto nadszedł odpowiedni czas, aby podkreślić odważniejsze odcienie, komunikujące radość i bogactwo świata kolorów.
Stawiając na mocno nasycone odcienie, Benjamin Moore zaprezentował również paletę TRENDÓW KOLORÓW 2023, która obejmuje 7 dodatkowych odcieni towarzyszących kolorowi roku Raspberry Blush.
Gama kolorystyczna przechodzi niemal od czerni do nieśmiałej bieli, poprzez odważne odcienie brązu, niebieskiego oraz zdecydowanej zieleni i musztardowo-miodowej żółcieni.

Grunt to odpowiednie towarzystwo

Nawet najbardziej przyciągające wzrok kolory powinny mieć towarzystwo. Odcienie takie jak neutralna, ale żywa „Conch Shell 052”, lekko fioletowa szarość „New Age 1444” lub gustowna terakota „Cinnamon 2174-20” mogą pomóc „podkręcić” Raspberry Blush bez osłabiania jego uroku i siły oddziaływania.
Aby nieco uspokoić wnętrze zaproponowano, głębokie niebieskawe odcienie „North Sea Green 2053-30” lub „Starry Night Blue 2067-20”, które ochładzają przestrzeń. Orzeźwiający miodowo-musztardowy odcień „Savannah Green 2150-30” stanowi doskonały akcent towarzyszący.
Naturalnie neutralne ziemiste odcienie nie zniknęły z całkowicie z palety na sezon 2023 roku, czego dowodem jest ciemny „Wenge AF-180” stanowiący niejako tło do dalszych eksperymentów kolorystycznych.
Andrea Magno dodaje: „Bez względu na to, czy Raspberry Blush został użyty do wykończenia drzwi wejściowych, czy całego pomieszczenia, wprowadza pozytywny klimat. Ma w sobie coś bardzo radosnego. Myślę, że potrzebujemy choć trochę szczęścia”.

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram