Once upon a time

Once upon a time

Dawno temu w Ameryce... Historia legendarnej marki Benjamin Moore

Historia Benjamin Moore
Benjamin Moore urodził się w 1855 roku w Irlandii (zm. 1917 r.). Jego ojciec, także Benjamin Moore służył w Armii Brytyjskiej, a przechodząc na emeryturę zamieszkał na stałe w Irlandii i został farmerem.

W roku 1872, w wieku 17 lat, młody Benjamin wyemigrował do Nowego Jorku. Osiadł w Brooklynie, gdzie bardzo szybko znalazł pracę w charakterze sprzedawcy farb.

Tak rozpoczęła się historia jednego z największych innowatorów, który wraz z bratem stworzył koncern Benjamin Moore & Co. 

Początki firmy w Brooklynie

baner Benjamin Moore
Początki firmy Benjamin Moore & Co. sięgają 1883 roku. Założona przez braci Benjamina i Roberta firma „Moore Brothers Paint Company” mieściła się w niewielkim lofcie przy Atlantic Avenue nr 55 w Brooklynie. 
historyczne zdjęcia sklepów Benjamin Moore
Młodzi przedsiębiorcy rozpoczęli działalność dysponując kapitałem w wysokości 2000$. Niestety kolejny rok przyniósł totalną stratę - pożar zmienił budynek w zgliszcza. To jednak nie przeszkodziło zdeterminowanemu Benjaminowi by w zaledwie w ciągu trzech dni powrócić do biznesu. Tym razem w zupełnie nowym miejscu przy ulicy Walter and Adams.
Muresco Benjamin Moore
Skromna oferta firmy, obejmująca początkowo jeden produkt o nazwie „Moore’s® Prepared Calsom Finish”, była systematycznie rozszerzana. Nowe, innowacyjne farby Muresco® czy Sani-Flat® Paint zyskały miano hitów sprzedażowych przełomu XIX i XX w., zapewniając firmie mocną pozycję na amerykańskim rynku.

Symbolika i historia logotypu Benjamin Moore

sygnet Benjamin Moore

1917 rok

Trudno jednoznacznie zidentyfikować pierwszy, oficjalny logotyp Benjamin Moore & Co.. Wszystko wskazuje na to, że został opracowany w roku 1917 przez firmową agencję reklamową.
W 1925 roku Livingstone („L.P.”) Moore, który objął stanowisko prezydenta po śmierci Benjamina Moore’a wprowadził zmiany w znaku towarowym marki, który przyjął formę trzech piramid. Trzy jej boki symbolizowały legendarne, podstawowe wartości określane jako "Trzy I". Pochodziły od pierwszych liter wyrazów: "Inteligence" (inteligencja), "Industry" (przemysł), "Integrity" (uczciwość). Specyficzny układ trzech piramid odnosi się również inicjału firmowej nazwy – „M”.
hasło Benjamin Moore
Wkrótce po wprowadzeniu nowego logotypu, pracownicy firmy zaczęli używać określenia „trzy trójkąty”, co jednak doprowadziło do niezadowolenia ze strony L.P. Moore’a. Zgodnie z jego wizją trzy boki piramid stanowiły odniesienie do trzech głównych zasad Benjamin Moore & Co.
Koncepcja "Trzech I" została przyjęta jako główna zasada firmy w zakresie obsługi Klienta, dostawców oraz w sposobie traktowania pracowników. Wspomniane wartości, doskonale znane obecnie pod pojęciami Przywództwa, Innowacji i Najwyższej, legendarnej Jakości są nadal niesłychanie istotne dla koncernu Benjamin Moore & Co.
logotyp lata 60te Benjamin Moore

Lata 60

Powyżej przedstawiona została kolejna wersja logotypu w grafice z lat 60-tych. Trójkąt „M” oraz nazwa marki zostały ujęte w formę tarczy.

logotyp Bejnamin Moore

2020 rok

W roku 2002 opracowano nową wersję logotypu marki Benjamin Moore, która w zasadzie stosowana jest obecnie z pewną modyfikacją. Pierwotny znak posiadał słowo "Paints" zamieszczone pod napisem Benjamin Moore.

Dynamiczny rozwój

Warren Buffett Benjamin Moore
Współczesna historia Benjamin Moore & Co. upływa pod znakiem dynamicznego rozwoju. W 2000 roku koncern dołączył do funduszu inwestycyjnego Berkshire Hathaway zarządzanego przez Warrena Buffetta.

Benjamin Moore & Co. posiada 6 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w USA i w Kanadzie, a produkty marki dostępne są praktycznie na całym świecie. W samej tylko Ameryce Północnej farby i inne materiały wykończeniowe marki Benjamin Moore oferowane są w sieci ponad 5 500 niezależnych punktów dystrybucyjnych.

Lider w segmencie farb PREMIUM

Marka Benjamin Moore & Co. to lider w produkcji ekskluzywnych farb, które wyznaczają nowe standardy i pozostają synonimem elegancji, prestiżu i najwyższej, kultowej już wręcz jakości.

W Polsce, od 1999 roku, oficjalnym partnerem Benjamin Moore &. Co, a zarazem wyłącznym dystrybutorem produktów marki Benjamin Moore jest firma B.M. Polska Sp. z o. o.
Make Yourself at Home with Color
RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram