Kolory z hologramem

Kolory z hologramem

Benjamin Moore perfekcyjnie łączy NAUKĘ ZE SZTUKĄ

Ekskluzywne farby marki Benjamin Moore dostępne w najpiękniejszej kolorystyce, o doskonałych parametrach sprawiają, że pomalowane przestrzenie zyskują indywidualny charakter, prestiż i elegancję.
Źródłem naszej perfekcji jest własna produkcja dwóch najważniejszych komponentów - żywic i kolorantów, które łączymy w technologii GENNEX® COLOR TECHNOLOGY.

WYWOŁUJEMY POCZUCIE DUMY I UŚMIECH NA TWOJEJ TWARZY.

Nasze rozwiązania rozszerzają zakres użycia typowych farb, tam gdzie do tej pory nie było możliwe ich wykorzystanie.
Dzięki nam, Twoje życie staje się wygodniejsze i łatwiejsze, a „otoczenie” piękne i czyste.

GENNEX® COLOR TECHNOLOGY

Od 1883 roku nieustanne poszukujemy pionierskich rozwiązań i wytyczamy kierunki rozwoju w branży.

Opracowaliśmy opatentowaną technologię GENNEX® COLOR TECHNOLOGY, która odpowiada za wyjątkowe kolory i niespotykaną trwałość naszych farb, które przetrwają na wewnętrznych ścianach w perfekcyjnym stanie nawet dekadę.

Dzięki własnej produkcji kolorantów i żywic otrzymujesz autorskie receptury farb w niepowtarzalnej kolorystyce niemożliwej do skopiowania przez innych producentów. Kolorach chronionych hologramem "NIE DO SKOPIOWANIA".

NIGDY NIE CHODZIMY "NA SKRÓTY"...

Czy wiesz, że niektóre składniki farb mogą negatywnie wpływać na kolor, który wybierasz? 

Większość producentów korzysta z dostępnych na rynku uniwersalnych kolorantów. Jednak ich użycie wymaga wprowadzenia szeregu niekorzystnych substancji chemicznych celem łatwiejszego połączenia z farbami.

My już dawno temu wyeliminowaliśmy je z receptur, a nasze koloranty są doskonalsze i nieporównywalnie silniejsze i trwalsze.

PRAWDZIWY, jedyny taki KOLOR.

To KOLOR stanowi największe wyzwanie i właśnie od jego wyboru rozpoczynasz przygodę z naszymi farbami.
Autorskie palety odcieni obejmujące gamę ponad 3 500 niepowtarzalnych, kolorów budują nastrój wnętrz i podkreślają charakter elewacji. Zmieniają tło, na którym rozgrywa się spektakl Twojego codziennego życia, pracy i wypoczynku.

Na kolorystyczny hologram marki „Niemożliwe do skopiowania” składa się własna produkcja kolorantów o ściśle strzeżonych recepturach, które w połączeniu z opatentowaną GENNEX Color Technology wzbudzają prawdziwe pożądanie.

Jeżeli poświęcasz dni, tygodnie lub niekiedy miesiące na wybór kolorów z naszych kolekcji, koniecznie zamów je w sieci autoryzowanych salonów sprzedaży marki Benjamin Moore.

ULTRA wytrzymałe. Zmieniasz gdy chcesz, nie gdy musisz...

Farby Benjamin Moore wykorzystujące GENNEX® COLOR TECHNOLOGY wykazują doskonałą trwałość kolorów we wnętrzach, jak i w surowych warunkach klimatycznych panujących w zewnętrznej ekspozycji.

Odcienie, które wybierasz, pozostają niezmienne w czasie, a pomalowane ściany zapewniają pełen komfort ich użytkowania w czasie. Decyzję o przemalowaniu podejmujesz jedynie dlatego, że tego chcesz, np. pod wpływem nowych trendów, a nie z powodu technicznej konieczności.

Odpowiedzialność EKOLOGICZNA

Produkty marki Benjamin Moore spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi. Potwierdzeniem szczególnej troski o ochronę środowiska naturalnego i bezpieczeństwo użytkowników jest oznaczenie Benjamin Moore's Green Promise™

Już w 2006 roku, wprowadziliśmy innowacyjny, ekologiczny system barwienia bazujący na kolorantach, które nie zmieniają poziomu lotnych związków organicznych.

Farby barwione w systemie Gennex® Platform zachowują jedynie „śladowe ilości LZO”* w pełnej gamie od bieli do czerni. Niestety, w przypadku producentów wykorzystujących konwencjonalne (uniwersalne) koloranty, niemożliwe jest uzyskanie tak spektakularnych rezultatów.

Z nami, niezależnie od wybranego odcienia chronisz środowisko naturalne i zapewniasz zdrowy klimat wszędzie tam, gdzie używasz ekologicznych farb marki Benjamin Moore.

Designerzy nam zaufali

Osiągnięcie pełnej zgodności kolorystycznej i powtarzalności odcieni to kluczowe elementy dla projektantów wnętrz. Dzięki technologii GENNEX® designerzy mogą w pełni skupić się na realizowanych projektach, my zadbamy o resztę.

* Określenie “zawiera śladowe ilości LZO” jest zgodne z wytycznymi “The European Council of the Paint, Printing Ink, and Artist’s Colours Industry” (CEPE) oraz “British Coating Federation”.


W trosce o środowisko naturalnie, wdrażając Dyrektywy o ograniczeniu emisji LZO, producenci farb rozpoczęli tworzenie produktów z jak najniższą zawartością LZO. Wkrótce pojawiły się produkty określane terminem „ZERO LZO” lub „wolne od LZO”. Pomimo ściśle wytyczonych kategorii i limitów dla poszczególnych rodzajów farb, przez wiele lat użycie sformułowania „ZERO LZO” było w pewnym stopniu umowne.
Organizacje i stowarzyszenie skupiające producentów farb oraz instytutów badawczych, między innymi „The European Council of the Paint, Printing Ink, and Artist’s Colours Industry” (CEPE) oraz “British Coating Federation zaczęły zwracać uwagę na sposoby określenia zawartości Lotnych Związków Organicznych oraz użycie przywołanych powyżej definicji.
Wymienione stowarzyszenia dowiodły, że nawet jeżeli producent farb świadomie nie doda Lotnych Związków Organicznych do swoich receptur, to i tak niewielkie ich ilości mogą zostać wprowadzone przez dostawcę poszczególnych komponentów. Nawet woda, używana w trakcie produkcji lub główny wypełniacz do farb – kreda (podczas jej mycia lub rozcierania stosowane są procesy wykorzystujące LZO) mogą dodatkowo zwiększyć poziom LZO w finalnej recepturze.
Biorąc pod uwagę powyżej przytoczone fakty, CEPE oraz BCF uznały, że najlepszym rozwiązaniem wydaje się unikanie określenia „Zero LZO” zarówno w reklamach, specyfikacjach technicznych oraz na etykietach produktów, które może negatywnie wpływać zarówno na reputację i wiarygodność branży farb oraz wprowadzać w błąd użytkownika tak oznaczonego produktu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i dobro Klientów oraz ochronę wizerunku branży farb, Benjamin Moore & Co. postanowił odejść od użycia określenia „ZERO LZO”, przyjmując następujący sposób oznaczenia zawartości LZO w Unii Europejskiej:
• dla produktów z maksymalną zawartością 1 g LZO / 1 l farby
Produkt zawiera śladowe ilości LZO

• dla produktów z zawartością powyżej 1 g / 1 l farby
Produkt o niskiej zawartości ilości LZO

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram