Color Trends 2017

Color Trends 2017

COLOR TRENDS 2017

Benjamin Moore po roku zaawansowanych prac nad poszukiwaniem odcienia który najlepiej odda charakter roku 2017, ogłosił oczekiwany Kolor Roku 2017.
SHADOW 2117-30 to szlachetny fiolet, który uwodzi głębią i wielowymiarowością. Kolor, który – mimo że schowany w cieniu – dzięki ametystowej głębi nie daje o sobie zapomnieć. Uwodzi i natychmiast zapada w pamięć.
„Niejednoznaczny i enigmatyczny. SHADOW 2117-30 jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu nastroju. To jeden z tych kolorów, o których mówimy niedzisiejszy, a za chwilę okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się we wnętrzach na wskroś nowoczesnych”. Tak o tegorocznym wyborze mówi Ellen O’Neill, Dyrektor Kreatywna Benjamin Moore. Dodaje, że „SHADOW jest niezwykle wyrafinowanym odcieniem, który w zależności od kontekstu prowokuje, lub odsłania swoją poetycką naturę. Wnosi spokój, albo pobudza do działania”.
Największą inspiracją okazała się sztuka i twórczość Dawnych Mistrzów. To badania nad zależnościami światła i cienia na starych płótnach wyznaczyły kierunek poszukiwań Koloru Roku 2017 i nakierowały zespół kreatywny na drogę pełną szlachetnych odniesień.

Jeśli przyjrzymy się kolorowi SHADOW 2017-30 uważniej, odnajdziemy w nim głębię charakterystyczną dla słynnych scen rodzajowych i martwych natur. Scen, które od stuleci zachwycają w muzeach na całym świecie. Ale charakterystyczne dla niejednoznacznych, malarskich palet niuanse odnajdziemy także w innych odcieniach z towarzyszącej Kolorowi Roku kolekcji Color Trends 2017.
Olbrzymią inspiracją dla tegorocznej kolekcji stały się dzieła artystów z różnych epok. Dawnych Mistrzów, takich jak Vermeer czy Caravaggio, klasycystycznych rzeźbiarzy, jak Bertel Thorvaldsen, malarzy pracujących na przełomie wieków ( np. Vilhelm Hammershoi), a także współczesnych talentów. Wszystkich łączy jedno – fascynacja światłem, cieniem i kolorem.
Kolory tworzące kolekcję są kontynuacją poczucia głębi, ciepła i bogactwa charakterystycznych dla Koloru Roku 2017.„Pragnęliśmy skomponować paletę barw, która fantastycznie sprawdzi się w każdym domu. Wizyta w muzeum Thorvaldsena utrwaliła nas w przekonaniu, że głębokie, bogate kolory mogą być z powodzeniem stosowane solo, ale pięknie wyglądają również razem. Dla przykładu, zachwyciły nas czarne framugi, będące symbolicznymi połączeniami pomiędzy pomieszczeniami w nasyconych barwach. To fascynujące, jak takie mocne zestawienia kolorów fantastycznie wydobywają urodę dzieł sztuki, jak i samej architektury” opowiada specjalistka od spraw kolorów Benjamin Moore, Sharon Grech.

Zespół kreatywny Benjamin Moore przez 12 miesięcy analizował i badał trendy pojawiające się w kulturze, modzie, architekturze oraz przemyśle na całym świecie. W ten sposób wybrano 23 harmonijnie skomponowane odcienie.

Koncepcja na Color Trends 2017

Aby zilustrować koncepcję palety na 2017 rok, projektanci wybrali jeden dom, w którym obserwowali teatr światła i cienia od poranka aż do zmierzchu. 
Śledząc drogę światła o różnych porach dnia, odkryli piękno nieuchwytnych dotąd odcieni, które pojawiają się gdy cień zaczyna wygrywać ze światłem.
W ten sposób wyselekcjonowano odcienie, które bez trudu można opisać zgodnie ze wskazówkami zegara.
W południe wyjątkową moc zyskuje nasycona, rubinowa czerwień Dark Burgundy 2075-10, przygaszony granat Gentleman’s Gray 2062-20 oraz głęboka zieleń Guacamole 2144-10. Nadchodzący zmierzch przypominają szlachetne szarości: Stormy Monday 2112-50 i Sea Life 2118-40.
Wieczór to oczywiście królestwo odcienia Shadow 2117-30. Równie dzielnie wtórują mu niezwykłe czernie, np. mieniący się szmaragdowo Salamander 2050-10 lub klasyczny brąz Grandfather Clock Brown 2096-30. Całą paletę rozświetlają złamane biele ze wzornika off-white.
Aranżacje towarzyszące kolekcji na 2017 rok to niemal barokowa mieszanka stylów i materiałów. Widać w nich olbrzymi ukłon w stronę klasycznych form, śmiało miksowanych z odwagą współczesnego wzornictwa. Olbrzymią uwagę zwrócono na dobór tkanin – ciężkich, mięsistych aksamitów i welurów oraz wyrafinowanych dodatków. Wszystko to przywodzi na myśl wyposażenie komnat widocznych na obrazach Van Eyck’a.

Wyraźnie widoczny jest wpływ wnętrz gustawiańskich, spuścizna po wyprawie zespołu kreatywnego do Szwecji i Danii.  Wielbiciele eklektycznych klimatów niewątpliwie będą w siódmym niebie!

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram