Color Trends 2017

COLOR TRENDS 2017

Benjamin Moore po roku zaawansowanych prac nad poszukiwaniem odcienia który najlepiej odda charakter roku 2017, ogłosił oczekiwany Kolor Roku 2017.
SHADOW 2117-30 to szlachetny fiolet, który uwodzi głębią i wielowymiarowością. Kolor, który – mimo że schowany w cieniu – dzięki ametystowej głębi nie daje o sobie zapomnieć, uwodzi i natychmiast zapada w pamięć.
„Niejednoznaczny i enigmatyczny, SHADOW 2117-30 jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu nastroju. To jeden z tych kolorów, o których mówimy niedzisiejszy, a za chwilę okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się we wnętrzach na wskroś nowoczesnych” mówi o tegorocznym wyborze Ellen O’Neill, Dyrektor Kreatywna Benjamin Moore. Dodaje, że „SHADOW jest niezwykle wyrafinowanym odcieniem, który w zależności od kontekstu prowokuje, lub odsłania swoją poetycką naturę, wnosi spokój, albo pobudza do działania”.
Największą inspiracją okazała się sztuka i twórczość Dawnych Mistrzów – to badania nad zależnościami światła i cienia na starych płótnach wyznaczyły kierunek poszukiwań Koloru Roku 2017 i nakierowały zespół kreatywny na drogę pełną szlachetnych odniesień.

Jeśli przyjrzymy się kolorowi SHADOW 2017-30 uważniej, odnajdziemy w nim głębię charakterystyczną dla słynnych scen rodzajowych i martwych natur, które od stuleci zachwycają w muzeach na całym świecie. Ale charakterystyczne dla niejednoznacznych, malarskich palet niuanse odnajdziemy także w innych odcieniach z towarzyszącej Kolorowi Roku kolekcji Color Trends 2017.
Olbrzymią inspiracją dla tegorocznej kolekcji stały się dzieła artystów z różnych epok: Dawnych Mistrzów, takich jak Vermeer czy Caravaggio, klasycystycznych rzeźbiarzy, jak Bertel Thorvaldsen, malarzy pracujących na przełomie wieków ( np. Vilhelm Hammershoi), a także współczesnych talentów. Wszystkich łączy jedno – fascynacja światłem, cieniem i kolorem.
Kolory tworzące kolekcję są kontynuacją poczucia głębi, ciepła i bogactwa charakterystycznych dla Koloru Roku 2017.„Pragnęliśmy skomponować paletę barw, która fantastycznie sprawdzi się w każdym domu. Wizyta w muzeum Thorvaldsena utrwaliła nas w przekonaniu, że głębokie, bogate kolory mogą być z powodzeniem stosowane solo, ale pięknie wyglądają również razem. Dla przykładu – zachwyciły nas czarne framugi, będące symbolicznymi połączeniami pomiędzy pomieszczeniami w nasyconych barwach. To fascynujące, jak takie mocne zestawienia kolorów fantastycznie wydobywają urodę dzieł sztuki, jak i samej architektury” opowiada specjalistka od spraw kolorów Benjamin Moore, Sharon Grech.

Zespół kreatywny Benjamin Moore przez 12 miesięcy analizował i badał trendy pojawiające się w kulturze, modzie, architekturze oraz przemyśle na całym świecie. W ten sposób wybrano 23 harmonijnie skomponowane odcienie.
Aby zilustrować koncepcję palety na 2017 rok, projektanci wybrali jeden dom, w którym obserwowali teatr światła i cienia od poranka aż do zmierzchu. 
Śledząc drogę światła o różnych porach dnia, odkryli piękno nieuchwytnych dotąd odcieni, które pojawiają się gdy cień zaczyna wygrywać ze światłem.
W ten sposób wyselekcjonowano odcienie, które bez trudu można opisać zgodnie ze wskazówkami zegara.
W południe wyjątkową moc zyskuje nasycona, rubinowa czerwień Dark Burgundy 2075-10, przygaszony granat Gentleman’s Gray 2062-20 oraz głęboka zieleń Guacamole 2144-10. Nadchodzący zmierzch przypominają szlachetne szarości: Stormy Monday 2112-50 i Sea Life 2118-40.
Wieczór to oczywiście królestwo odcienia Shadow 2117-30, ale dzielnie wtórują mu niezwykłe czernie, np. mieniący się szmaragdowo Salamander 2050-10 lub klasyczny brąz Grandfather Clock Brown 2096-30. Całą paletę rozświetlają złamane biele ze wzornika off-white.
Aranżacje towarzyszące kolekcji na 2017 rok to niemal barokowa mieszanka stylów i materiałów. Widać w nich olbrzymi ukłon w stronę klasycznych form, śmiało miksowanych z klasyką współczesnego wzornictwa. Olbrzymią uwagę zwrócono na dobór tkanin – ciężkich, mięsistych aksamitów i welurów oraz wyrafinowanych dodatków przywodzących na myśl wyposażenie komnat widocznych na obrazach Van Eyck’a.

Wyraźnie widoczny jest wpływ wnętrz gustawiańskich, spuścizna po wyprawie zespołu kreatywnego do Szwecji i Danii.  Wielbiciele eklektycznych klimatów będą w siódmym niebie!

GALERIA

RODO
Polityka prywatności
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram