Color Trends 2019

Color Trends 2019

COLOR TRENDS 2019

Od eterycznych, neutralnych barw, przez zwiewne róże, po soczyste zielenie i ciemny granat. To paleta 15 wyjątkowych odcieni, wśród których króluje dostojny kolor roku Metropolitan AF-690. Elegancka, wyrafinowana i harmonijna. 

„Soft power”...

Harmonia oraz piękno architektury, wraz z bogactwem jej wykończeń i detali stały się kluczowymi elementami, które nieustannie przewijały się podczas dyskusji zespołu Color & Design koncernu Benjamin Moore & Co. związanych z poszukiwaniem trendów na sezon 2019. Zaobserwowano jeden główny nurt - przejście od panującego hałasu do spokoju, wyciszenia i kontemplacji. 

Wnikliwe obserwacje świata wykazały zwrot w kierunku spokoju i harmonii, przedstawionych jednak w taki sposób, aby paradoksalnie, poprzez swoją subtelność zamanifestowały prawdziwą moc.
Łowczynie trendów marki Benjamin Moore stworzyły specjalne określenie „soft power”, by w przeciwieństwie do roku 2018, w którym panowały mocne, zdecydowane odcienie (na czele z energetyczną czerwienią Caliente), dostrzec wokół jedynie wyciszone barwy. 

Część odcieni z księgi 2019 z powodzeniem można odnaleźć w wielu materiałach elementach architektury.
Cennym źródłem inspiracji dla łowczyń okazały się zabytkowe kamienne konstrukcje, detale, ornamenty i rzeźby. To najwspanialsze przykłady połączenia siły z miękkością. 

Koniec z hałasem...

W 2019 roku uciekamy od zgiełku i wycofujemy się do spokojnej przestrzeni kontemplacyjnej zatapiając się w naszych myślach. 

Paleta odcieni, z jednej strony stanowi doskonałe uzupełnienie koloru roku - Metropolitan, z drugiej każdy ocień sam w sobie jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
Ogólna tonacja trendów wykazuje relaksujący spokój w każdym otoczeniu.

Odcienie przywodzą na myśl „pokolorowane” szarości, miękkie płótna, delikatne metaliczne akcenty, a głębokie odcienie zieleni i granatu obecne w palecie, zapewniają odpowiednią równowagę całości.

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram