COLOR TRENDS 2023

COLOR TRENDS 2023

COLOR TRENDS 2023

Koral, terakota, czerwienie z nutą pomarańczy, intrygujące odcienie niebieskiego oraz soczysta, cytrusowa zieleń. Te barwy zwróciły szczególną uwagę Łowczyń Trendów marki Benjamin Moore podczas wyboru palety na kolejny sezon.
Tym razem urzekła je optymistyczna energia i żywy charakter czystych, nasyconych, a co najważniejsze odważnych kolorów.

„Zuchwała 8-semka…”

Widoczne obrazy to inspiracje zebrane przez Color Team podczas tegorocznych podróży, które stanowiły punkt wyjścia do opracowania Trendów Kolorów 2023.
Oto nadszedł moment na podkreślenie odważniejszych odcieni komunikujących radość i bogactwo świata kolorów. W następnym sezonie opuścimy wygodne strefy komfortu z naszymi barwnymi zwyczajami…

Mali pomocnicy Andrea Magno…

Jeszcze w zimie, na wczesnym stadium wyboru trendów kolorystycznych, podczas pracy ze swoim Color Team w trybie online Andrea Magno, Color Marketing and Development Director zaprosiła do projektu dwa psy (Bode and Will). Oczywiście na stole „w grze” widać jeszcze wiele kolorystycznych możliwości. Z czasem ostra selekcja mocno zawęziła gamę barw.
Paleta „Color Trends 2023” ma bardzo wyraźnie określony charakter. Tutaj każdy odcień stanowi odważną deklarację kolorystyczną. Kolekcja uderza kreatywnością i zachęca do wyjścia poza tradycyjne schematy.
Nadaj indywidualny charakter przestrzeni i odkryj niesamowitą moc farb w nasyconych odcieniach inspirowanych odważną sztuką nowoczesną i naturalnymi zmianami zachodzącymi z biegiem czasu na powierzchni metalu. Wyraź siebie poprzez kolor.
Aby pomóc w łączeniu zdecydowanych trendowych kolorów, dodatkowo wyselekcjonowano cztery neutralne odcienie: czerń Onyx 2133-10, biel White Heron OC-57, jasną szarość Gray Owl OC-52 z palety „Off-white” oraz ciepłą szarość Etiquette AF-50 z kolekcji Affinity.
Podczas gdy główny spektakl rozgrywa się wśród 8 kolorów z palety „Color Trends 2023”, neutralne odcienie pomagają tworzyć kontrastowe zestawienia.

Tajemniczy, dostojny WENGE…

Barwną podróż w sezon 2023 rozpoczynamy od odcienia Wenge AF-180, głębokiej czekolady z nutami brązu, czerni i fioletu.
Uważany za alternatywę dla czerni wprowadza do wnętrz poczucie komfortu, z drugiej strony buduje zdecydowaną dramaturgię. Wenge doskonale sprawdza się we wszystkich przestrzeniach, niezależnie od stylu.
Kochamy ten enigmatyczny odcień, który w połączeniu z jaśniejszymi kolorami tworzy przyjemną równowagę. Jednak bardzo atrakcyjnie wygląda przestrzeń całkowicie spowita tym kolorem, gdzie zatarte zostały podziały pomiędzy ścianami, a np. narożnikiem.
Na zdjęciu powyżej widać Wenge użyty w kuchni, łączący ciemne ściany z ciepłym drewnem. Atrakcyjny kontrast wydobyły białe belki sufitu.
Z kolei ten sam odcień zastosowany do wykończenia wszystkich ścian w małym gabinecie, stworzył nowoczesny, monochromatyczny klimat. Efekt końcowy wzmacnia miękka, welwetowa sofa oraz metaliczne akcenty lampy i lustra.

Szczypta „cynamonu”

Następny kolor z TRENDÓW KOLORYSTYCZNYCH, „Cinnamon 2174-20” pełni rolę pomostu między neutralnymi, a bardziej nasyconymi odcieniami.
Podobnie jak przyprawa, wnosi nieco pikanterii do wnętrza. Bogaty, ciepły, rdzawy brąz z domieszką pomarańczu potrafi skupić uwagę obserwatora.
Inspiracją do włączenia „Cinnamon” do kolekcji na sezon 2023 była bezpośrednia obserwacja prac artystów specjalizujących się w obróbce metalu oraz naturalnych zmian kolorystycznych zachodzących podczas obróbki tego materiału.
Łowczynie Trendów dążyły do uzyskania balansu pomiędzy brązem, pomarańczem i terakotą, aby uzyskać zdecydowany, ale świeży odcień.
Pomimo tego, że „Cinnamon 2174-20” posiada wyraźną osobowość, to jednak doskonale łączy się z dziełami sztuki, różnymi materiałami, meblami, zarówno tradycyjnymi jak i nowoczesnymi.

Subtelny róż

Najjaśniejszy z głównych odcieni kolekcji „COLOR TRENDS 2023”, delikatny róż „Conch Shell 052”, przywodzący na myśl ciepłe tony sepii.
Kojący odcień o lekko brzoskwiniowym zabarwieniu, który można było zaobserwować w modzie, świetnie równoważy pozostałe odważne kolory palety. Wygląda przy nich niemal na neutralny.
Użycie „Conch Shell” w salonie wywołuje odczucie świeżości i zachęca do spędzania w nim wolnego czasu. Wnętrze uzupełniają ciepłe tonacje skóry i naturalnego drewna.

Schładzamy atmosferę…

Przechodząc do chłodniejszej części koła barw napotykamy „Starry Night Blue 2067-20”, promienny granat kojarzony z głębokim indygo. Szczypta fioletu nadaje mu wyrafinowanego charakteru.
To właśnie ten atramentowy odcień z wyjątkową głębią wybijał się na pierwszy plan podczas doboru odcieni do kolekcji 2023. Spektakularny efekt osiągniemy pozwalając „Starry Night Blue” stać się głównym, monochromatycznym bohaterem wnętrza - na całej jego powierzchni.
A w wyższym stopniu połysku, np. „eggshell”, zarówno na ścianach, jak i meblach pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

North Sea Green

Oto z głębin oceanu wyłania się kolejny kolor - „North Sea Green 2053-30”, odmiana tradycyjnej zieleni myśliwskiej, który podczas badań naszego „Color Team” został zauważony w designie tkanin i mebli tapicerowanych.
Potencjał odcienia widać w połączeniu z wyrazistymi, białymi wykończeniami futryn i ram okiennych lub eleganckimi, śnieżno-białymi meblami.
North Sea Green podkreśla pewność siebie i nadaje pomieszczeniu osobowość, co widać na przykładzie zdjęcia jadalni.
Kolor doskonale komponuje się z innym odcieniem z TRENDÓW KOLORÓW 2023, kojarzonym z musztardową zielenią.

Niebanalny odcień…

Mowa o „Savannah Green 2150-30”, bogatej ochrze z mocnymi nutami żółtego i zieleni.
Kolor doskonale współgra zarówno z neutralnymi, jak mocno nasyconymi odcieniami. Inspiracją dla tego koloru był intrygujący odcień postarzanego i polerowanego złota o delikatnej, zielonej poświacie.
Było to szczególnie widoczne podczas słynnych targów w Mediolanie, gdzie aksamity i metale użyte do wykonania opraw oświetleniowych efektownie łączyły żółcienie z zieleniami.
„Savannah Green” przyciąga wzrok i dobrze równoważy się w zasadzie z pełną skalą szarości - od bieli do głębokiej czerni, zapewniając wyraźny kontrast. Widać to w pokoju z czarno-białym dywanem leżącym na jasno-szarej podłodze (w kolorze „Gray Owl OC-52”).
Pójdźmy o krok dalej i stwórzmy monochromatyczne wnętrze, gdzie oprócz ścian, również listwy przypodłogowe, ramy okien i drzwi wykończono w kolorze „Savannah Green”.

Mocna nazwa, delikatny kolor

„New Age 1444” - miękki i eteryczny. Jasny fiolet zgaszony kroplą szarości.
Kolor dostarcza wielu ciekawych wrażeń kolorystycznych, wpadając zależnie od rodzaju oświetlenia, raz w bardziej szare tonacje, innym razem w lawendę.
Idealny do sypialni oraz przestrzeni łączących ze sobą poszczególnie pomieszczenia.

KOLOR na SCENĘ!

Zapraszamy do odkrywania odważnych kolorów w sezonie 2023. Tym bardziej, że kolor stanowi najlepszy środek artystycznego wyrazu. Odzwierciedla nasz nastrój i nasze przekonania. Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci kim jesteś
Wprowadzając barwy do wnętrz, tworzymy specyficzny klimat i wyzwalamy energię, z której czerpią mieszkańcy. Ponadto w doborze kolorów kluczowe znaczenie odgrywają produkty, dostępne w różnych stopniach połysku.

KOLOR ROKU 2023

Omawiając TRENDY KOLORYSTYCZNE wspomnieć należy o odcieniu przewodnim – KOLORZE ROKU 2023 „Raspberry Blush 2008-30”.
Niesamowicie charyzmatyczny, żywy odcień koralowca z domieszką różu zajmuje centralne miejsce i chce być zauważony. Ten niezwykle optymistyczny kolor wypełnia przestrzeń radością.

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram