Color Trends 2018

COLOR TRENDS 2018

Podczas tegorocznych poszukiwań “Łowców trendów” koncernu Benjamin Moore & Co. czerwień wyróżniała się w wielu różnych branżach, rządziła na wybiegach mody, a nawet w trakcie niektórych pochodów. 
Kolor Roku 2018 “Caliente AF-290” jest soczysty, mocny, emanujący energią, a jednocześnie bezpieczny i przepełniony bogactwem odcieni. To sprawia, że jest doskonałym wyborem w projektowaniu wnętrz i elementów zewnętrznych budynków.
To wyjątkowa czerwień zgodna z każdym wzornictwem i stylem architektonicznym.
Caliente dodaje nam odwagi! 
Zdjęcia powyżej przedstawiają przykłady użycia koloru Caliente w przedpokoju oraz we wnętrzu jadalni. Możemy zaobserwować w jaki sposób użycie czerwieni na ścianach nadaje niesamowitej świeżości i ożywia całą przestrzeń.

W jadalni mamy prawdziwą mieszankę stylów, która doskonale działa. Postarzony, drewniany stół na rzeźbionych nogach, nowoczesne plastikowe krzesła i papierowa, gufrowana lampa w kształcie kuli. Co prawda nie każdy akceptuje taki styl, ale to przykład ilustrujący w jaki sposób Caliente AF-290 uzupełnia tradycyjne i nowoczesne elementy wystroju wnętrz, zapewniając im ponadczasowy efekt.
To już tradycja - co roku Benjamin Moore wybiera paletę 23 odcieni wyznaczającą trendy kolorystyczne w danym sezonie. 

Naturalnie Caliente odegra wyjątkową rolę, jednak w palecie “Color Trends 2018” mamy szerszą gamę czerwieni - od bladego różu do ciemnych czerwieni, które mogą zostać użyte na wielu odmiennych elementach w domu. Zresztą wspomniana gama kolorów zawsze pełniła ważną rolę w sztuce, designie, architekturze i z pewnością znajdzie kontynuację w przyszłości.
W całej palecie trendów trzy odcienie neutralne świetnie równoważą odważne, zdecydowane kolory, jednocześnie ocieplając klimat wnętrz, czego dowodem jest poniższe wnętrze.
Mamy również kilka chłodniejszych tonów takich jak szarości, miękkie zielenie i jasne niebieskie odcienie, które w zależności od sposobu i miejsca ich użycia mogą pozostać neutralne lub bardziej widoczne.

W trendach na rok 2018 nie mogło zabraknąć złamanych bieli “Off-white”, które uzupełniają całą paletę kolorów, stanowiąc barwy wielu materiałów i tkanin. 
ODMIENNE STYLE I ESTETYKI - ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ... 
Nie tylko rozważamy wszechstronność i przydatność naszej palety kolorów, ale przyjrzymy się bliżej także innej zależności – jak wybrane odcienie oddziałują na zupełnie odmienne style i dwie różne estetyki. 

Po lewej stronie zdjęcia mamy przykład nowoczesnej architektury, po prawej dom łączący tradycję i klasykę. Charakter wnętrz w obydwu obiektach odpowiada ich zewnętrznej estetyce.
Drzwi wejściowe w kolorze Caliente zyskały nowy wymiar. To wyraźny element przyciągający wzrok. W drzwiach wita gości ciepły odcień Golden Retriever 2165-30, tradycyjna barwa ochry, który idealnie pasuje do ciemniejszej o ton zabudowy. Kolory mebla wyraźnie kontrastują z jasnym niebiesko-zielonym Silver Marlin, pełniącym rolę naturalnego tła.

Gdy wejdziemy dalej, zobaczymy małą przestrzeń jadalni gdzie Silver Marlin „przepłynął” na ściany z pomieszczenia wejściowego i sufit w kolorze White Opulence. Krzesła w jaskrawym odcieniu Caliente stanowią element łączący kuchnię z drzwiami wejściowymi do domu.

Klimat głównej jadalni nawiązuje do klimatu strefy wejściowej. Główną ścianę wykończono tym samym kolorem co drzwi, czyli Caliente.
To narożna pomieszczenie posiada duże okna, elementy drewniane w ciepłych odcieniach, meble w kolorze White Opulence oraz wspaniały kamienny kominek.
Kolejny pokój to salon, gdzie nastąpił zwrot w stronę zimnego, ciemno-szarego odcienia. Wolf Gray posiada odpowiednią głębię by zbalansować czerwoną plamę dywanu i mocny akcent w postaci ażurowego krzesła. Barwa doskonale współgra z kolorem przewodnim całego domu - Silver Marlin. 

Wprowadzamy w ten sposób elementy łączące jedno wnętrze z drugim tworzymy przestrzeń z doskonałym “przepływem kolorów”.
A TERAZ ZAPRASZAMY NA KRÓTKĄ WIZYTĘ W DRUGIM DOMU. 
To wyjątkowy dom, nieco przypominający swoją formą stary młyn, łączy elementy tradycyjnego budownictwa z klasyką,  tworząc klimatyczny, nadmorski nastrój. Stylową elewację zdobią kolory Moonsihne 2140-60  oraz wspomniany White Opulence OC-69. 

A jak wyglądają wnętrza?
Dom wita nas w jasnym holu wypełnionym światłem z ogromnych okien. Caliente to kontrastowy i zaskakujący wybór na odcień drzwi frontowych. W holu dominują czerwień i biel oraz ciemna szarość Wolf Gray 2127-40 zastosowana na balustradzie. Zdjęcie pokazuje jaki duży wpływ na przestrzeń może odegrać niewielki dodatek czerwieni i ciemnej szarości.
W jadalni również zastosowano Caliente. Dramaturgię wnętrza spotęgowała głębia czerwieni, a nie zastosowanie różnych materiałów, faktur czy wzorów. Przytulny nastrój wnętrza zachęca do wspólnego obiadu w rodzinnym gronie lub śniadania przed zabieganym dniem. Ciepłe tony podkreślają wiklina, obrazy, a nawet drewniane oparcia hookerów w stylu vintage.
W salonie odczuwamy swobodę – to zasługa głębokiego odcienia szałwii wpadającego w szary odcień zastosowany na ścianach. Ten ciemny kolor idealnie komponuje się z obramieniami okien i drzwi pomalowanymi kolorem  White Opulence OC-69. W rezultacie powstało harmonijne wnętrze z czerwonymi akcentami foteli i poduszek. Szerokie drzwi w kolorze Wolf Gray 2127-40  nawiązują do barwy kominka.

Sypialnia to perfekcyjna enklawa w całej tej nadmorskiej kryjówce. Delikatne ściany w kolorze Silver Marlin 2139-50 przypominają poranną mgłę spowijającą plażę. Całości dopełniają akcenty ciemnej szarości Wolf Gray 2127-40  okien, drzwi i narzuty przykrywającej łóżko. Krwista czerwień lampki na biurku oraz koca to nawiązanie do pozostałych wnętrz domu.

CZAS NA PODSUMOWANIE NASZEJ WYPRAWY...
Jak widać po analizie przedstawionych wnętrz, w obydwu obiektach wybór relatywnie wąskiej palety kolorów jest odpowiedni nawet wtedy, gdy należą one do zupełnie odmiennych stylów architektonicznych – to zasługa uniwersalnych odcieni z palety “Color Trends 2018”. 

To również najlepsze potwierdzenie reguły, aby wybierać kolory zgodnie z naszymi inspiracjami i wyczuciem, a nie z powszechną zasadą przypisującą kolory do poszczególnych stylów. 

Oto zasadnicze wyzwania przed jakimi staje właściciel domu podczas selekcji kolorów.

Po pierwsze – wywołanie zjawiska “przepływu koloru” (color flow) z pomieszczenia do pomieszczenia, szczególnie w sytuacji gdy mamy otwarte przestrzenie, stanowi częsty dylemat. Cała trudność polega w tym przypadku na znalezieniu odcieni, które będą ze sobą wzajemnie współgrały.

Jedną z naszych ulubionych metod osiągnięcia “przepływu koloru” jest użycie zestawień monochromatycznych. Jak widać na poniższej fotografii sypialnia i sąsiadująca z nią łazienka pracują ze sobą poprzez wybór odcieni z jednej tylko rodziny kolorów. 
Na ścianach sypialni użyliśmy bladego odcienia różowego Pleasant Pink, który jest bardzo świetlisty i pełny powietrza, przez to idealny do tego rodzaju wnętrza.  Sąsiadującą łazienkę pomalowano kolorem czerwonym Texas Rose, który pochodzi z rodziny różowych odcieni.

Ten pomysł może być wykorzystany z każdą grupą kolorów ułatwiając osiągnięcie zjawiska „przepływu koloru”.

Inną opcją jest odniesienie się do całej naszej kolekcji kolorystycznej AFFINITY, która została tak zaprojektowana aby wszystkie odcienie pasowały do siebie, zapewniając "color flow" z jednego pomieszczenia do drugiego.
Wnętrza kuchenne stanowią ogromne wyzwanie i są ważnym elementem metamorfozy całego domu. Są jednak zazwyczaj drogie i z tego powodu Klienci chcą mieć pewność, że dokonują właściwych wyborów. Farba jest doskonałym narzędziem do wprowadzenia spektakularnych zmian, co potwierdza powyższej prezentowane zdjęcie.

Często punkt wyjściowy do wyboru odpowiedniego koloru do kuchni wiąże się z koniecznością wymiany blatów, płytek i podłogi. Odcienie przebarwień marmuru lub granit może pomóc połączyć różne elementy kuchni nawiązując do odcieni zastosowanych w sąsiednich pomieszczeniach, co jest szczególnie istotne w przypadku kuchni otwartych na salon.
Dekoracja korytarzy, czyli elementów łączących ze sobą poszczególne przestrzenie, często wywołuje liczne wątpliwości.

Ważne aby zapewnić “przepływ koloru” poruszając się pomiędzy pomieszczeniami. Warto tutaj również pamiętać o ograniczonym dostępie światła dziennego.

Na zdjęciu widać ściany pomalowane kolorem White Opulence, ciepłym odcieniem bieli, która pasuje do większości kolorów. Aby wprowadzić zdecydowane akcenty kolorystyczne detali architektonicznych, framugi okien wykończono farbą w kolorze Black Beauty, a balustradę i poręcze ciemną szarością Wolf GrayCzerń i szarość zostały powtórzone w obramowaniach abażuru, a w formie mocnego, czerwonego akcentu wykorzystano prążkowany chodnik.


A jak o efektach pracy teamu "Color & Design" opowiada Andrea Magno? 

GALERIA

RODO i Polityka Prywatności
Cookies
Regulamin sklepu
Terms & Conditions
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram